تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۷
کد خبر : 54187

عمرانی نژاد ؛آمریکا فرسنگ ها از مسئله حقوق بشر فاصله دارد

عمرانی نژاد ؛آمریکا فرسنگ ها از مسئله حقوق بشر فاصله دارد

[ad_1] حجت الا سلام و المسلمین یوسف عمرانی نژاد در گفت و گو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی آگاه در رابطه با حقوق بشر آمریکایی گفت :آمریکا به بحث حقوق بشر به عنوان یک ابزار نگاه می کند و از این موضوع سوء استفاده می کند.   رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دهدشت گفت: آمریکا با

[ad_1]

حجت الا سلام و المسلمین یوسف عمرانی نژاد در گفت و گو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی آگاه در رابطه با حقوق بشر آمریکایی گفت :آمریکا به بحث حقوق بشر به عنوان یک ابزار نگاه می کند و از این موضوع سوء استفاده می کند.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دهدشت گفت: آمریکا با نگاه بر تامین منافع خود از موضوعات مختلف حمایت می کند و هر جا که منافع آن تامین شود حمایت و جایی که منافعشان به خطر افتد نه تنها حمایت نمی کنند بلکه با آن مخالفت عملی می کند.

 

وی افزود: این روزها مصادف بود با حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران. کشوری که داعیه دار حقوق بشر است هواپیمای مسافربری ایران که شامل مسافرانی از زن و کودک و پیرزن و پیرمرد است را مورد هدف قرار می دهد و همه سرنشینان بی دفاع آن را شهید می کند.

 

عمرانی نژاد با اشاره به موضوع یمن و جنایتهای آمریکا و دست نشانده هایش گفت: در کشور یمن نیز موضوع همین گونه است آنها موضوع حقوق بشر و حمایت از کودکان را درسانه‌های خود جار می‌ زنند اما به همراه آل سعود خبیث کودکان و مادران یمنی به دلیل ممانعت از ورود مواد غذایی و دارو وضعیت بسیار بغرنج دارند و هر روزه تعداد زیادی از آن ها جان خود را از دست می دهند.

 

وی گفت: حمایت آمریکا از صدام در جنگ ۸ ساله علیه ایران یکی دیگر از مصادیق تجاوز و عدم رعایت بحث حقوق بشر است که آمریکا داعیه‌ دار آن است. آنها صدام را به تسلیحات شیمیایی مجهز می‌کردند تا زنان کودکان و مردم بی دفاع ایران را مورد حمله قرار دهد.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دهدشت گفت: آمریکا با سوء استفاده از موضوع حقوق بشر هر جا که منافعش تامین شود نگاهش به حقوق بشر حمایتی است و در صورت عدم تامین منافعش برعکس است. در خود کشور آمریکا هم اکنون اعتراضات فراوانی وجود دارد و حرف سیاه‌پوستان در این کشور این است که به ما اجازه نفس کشیدن دهید اما آمریکا اجازه زندگی به سنگین پوستان را به راحتی در کشورش نمی دهد و از حقوق بشر دم می زند.

 

وی ادامه داد: با این وجود اگر اتفاق کوچکی در ایران از جمله فتنه ۸۸ و اغتشاشات و موضوع بنزین و کوچکترین اعتراضی رخ دهد، آمریکا به شدت در این موضوعات از جریانات معترضین و اغتشاشگر که منافع مردم را مورد تهدید قرار می‌ دادند دفاع می‌کرد و مهمترین دلیل دفاع از آنها منافع خود بود.این در حالی است که آمریکا به اعتراضات خواسته‌های مردم خود کوچکترین توجهی نمی‌کند از جمله این خواسته ها برابری نژاد های مختلف در این کشور بود

 

عمرانی نژاد تاکید کرد: آمریکا بارها بحث حقوق زنان را در کشور ما مطرح می‌کند و ادعا دارد که دموکراسی در کشور ما وجود ندارد اما از مرتجع ترین کشور خاورمیانه یعنی عربستان که حتی یک انتخابات در این کشور برگزار نشده حمایت می‌کند. چون این کشور منابع انرژی و نفت دارد از آن به عنوان یک گاو شیرده استفاده می کند  وهیچ وقت به مسئله حقوق زنان در این جامعه دامن نمی‌زند در حالی که در این کشور حتی این زنان اجازه رانندگی ندارند و در کشتن افراد مختلفی مثل خاشقچی فقط ادعای حقوق بشر داشتند و در عمل از عربستان حمایت می کردند.

 

وی ادامه داد: نگاه آمریکا به مسئله حقوق بشر یک نگاه دوگانه است و با تاکید بر منافع پیش می رود و مبنای آن بر اساس انسانیت نیست. در حالی که هر چیزی در مورد حقوق بشر مطرح می‌شود نگاه باید بر اساس انسان دوستی و عشق به انسان ها باشد. در واقع آمریکا فرسنگ ها از مسئله حقوق بشر فاصله دارد.

 

انتهای پیام/

 [ad_2]

لینک منبع

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.