گچساران نیوز : امیرحمزه بازیار افزود که به عنوان مسئول اداره و دستگاه های اجرایی باید مسئولان ادارات، روسا و کارمندان در مشاهده تخلفات و افرایش قیمت ها گزارش بدهند.

او که اخیرا با امضای حجت‌الاسلام رئیسی قاضی نمونه کشوری شده گفته چرا فیلم نمی گیرید و به عنوان یک کلیپ در فضای مجازی پخش نمی کنید، چرا به دستگاه های زیربط و نظارتی این مسائل را ارجاع نمی دهید.

بازیار خواسته حس مطالبه گری را در بین مردم افزایش داده شود او گفته شما مسئولان نخبگان سیاسی این شهرستان هستید و باید حس مطالبه گری را با ایجاد حساسیت در جامعه و بازار به مردم منتقل کنید و ساده از کنار این تغییر و افزایش قیمت نگذرید.
دادستان گچساران افزود که مردم باید از حقوق خود آگاه باشند، اگر کارمندی از وظایف خود تخطی کرد و حرمت قانون را رعایت نکرد باید این مسئله را پیگیری کنند. دستگاه قضایی در مورد فساد درون دستگاهی جدی تر از تخلفات برون دستگاهی برخورد می کند.
او تاکید کرده که باید به اداره صمت کمک شود و در این خصوص گفته که باید کمک کار اداره صمت باشیم و با مستندسازی از تخلفاتی که در بازار صورت می گیرد با این تخلفات برخورد کنیم. چرا قیمت ها در شهر بهبهان یا در شهر کازرون مناسب تر است و به راحتی تخلف صورت نمی گیرد، چون اصناف و کسبه این ترس را دارند و حساسیت ها ایجاد شده است.
بازیار تصریح کرد که به عینه دیده ام که قیمت میوه در بازار گچساران بالاتر از بازار تجریش تهران بوده است و گران فروشی شده است.
او ادامه داد که مناطق لرنشین برعکس شهرهای همسایه، به دلیل سادگی و منش لطیفی که دارند بر اینگونه مسائل حساس نیستند، بر روند مطالبه گری خود واقف نیستند و حق طبیعی خود را نمی دانند.
بازار تاکید کرد که اگر صنفی تخلفی کرد بدون ذکر نام آن را در فضای مجازی منتشر کنید و بعد از پیگیری و صدور رای اسم فرد را نیز می توان منتشر کرد. این گونه موضوعات را تبدیل به دغدغه مردم کنید. افراد و اصناف باید در حالت ارعاب و بازدارندگی قرارگیرند.
بازیار ابراز کرد: این موضوع باید به تصویب برسد که ادارات مختلف کمک کار اداره صمت باشند و هر هفته گزارشات خود را تحویل مراجع قضایی بدهند. ارزیابی عملکرد مجموعه ادارات نیز صورت می گیرد. اینطور نباشد که فقط اداره صمت و تعذیرات نظارت بر بازار داشته باشند.
بازار در ادامه با اشاره به نزدیکی انتخابات مجلس گفته گزارشات متعددی از تخلفات در مورد استفاده از اموال دولتی دریافت کرده ایم، هیچ کدام از ادارات حق استفاده از وسایل نقلیه خارج از وقت اداری و برای استفاده شخصی را ندارند.
او به استفاده از خودروهای دولتی هم اشاره کرده و گفته مردم با مشاهده چنین تخلفی، و با دیدن پلاک دولتی خودروها و استفاده شخصی از خودرو می توانند فیلم بگیرند و منتشر کنند، به دستگاه های نظارتی ارجاع دهند، چون اینها تخلف به نظام و آرمان های انقلاب است.