کد خبر : 64225
تاریخ انتشار : شنبه 6 خرداد 1402 - 10:20

امام جمعه بهمئی: مدیران ناهمسو و همسوی ناکارآمد را برکنار کنید

امام جمعه بهمئی: مدیران ناهمسو و همسوی ناکارآمد را برکنار کنید

به گزارش گچساران نیوز از بهمئی؛ نماز جمعه این هفته شهرستان بهمئی به امامت حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی اقامه شد. امام جمعه شهرستان بهمئی گفت: چهارشنبه ۱٠ خرداد ولادت حضرت امام رضا (ع) است به همه شما برادران و خواهران رهروان و شیعیان آن حضرت تبریک عرض میکنم از جمله برکات هجرت امام رضا (ع) رشد

به گزارش گچساران نیوز از بهمئی؛ نماز جمعه این هفته شهرستان بهمئی به امامت حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی اقامه شد.

امام جمعه شهرستان بهمئی گفت: چهارشنبه ۱٠ خرداد ولادت حضرت امام رضا (ع) است به همه شما برادران و خواهران رهروان و شیعیان آن حضرت تبریک عرض میکنم از جمله برکات هجرت امام رضا (ع) رشد کمی کیفی و عمقی مکتب تشیع و تبدیل ایران به شیعه خانه اهل بیت و یک پایگاه برای اهل بیت است.

وی افزود: محورهای اصلی بیان مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس و مسئولان وزارت خارجه و سفیران جمهوری اسلامی در این دیدار مقام معظم رهبری بار دیگر با صراحت مجلس یازدهم را مجلس انقلابی توصیف کردند و علت این نگاه کارنامه سه ساله این دوره از مجلس است. 

صلواتی خاطرنشان کرد: از جمله فهرست این کارنامه ایجاد نقشه راه برای اولویت قانون گذاری در کشور است تلاش برای اصلاح ساختار بودجه با ایجاد سامانه هوشمند بودجه ریزی و نظارت جدی بر شرکت های دولتی فعال در عرصه دیپلماسی و مقابله حقوقی با تهدیدهای خارجی در این دیدار به موضوع فتح خرمشهر اشاره کردند و توصیه و مطالعه کتاب هایی که درباره عملیات بیت المقدس هست داشتند به تبیین جایگاه و ویژگی های مجلس شورای اسلامی تراز و اینکه شان قانون گذاری مجلس از شان نظارتی آن بالاتر است و در مجلس لایحه بر طرح ها اولویت دارد.

صلواتی گفت: نکات دیگری را هم رهبر حکیم و عالیقدر انقلاب به نمایندگان توصیه کردند از جمله نشست و برخاست با مردم و تواضع در مقابل مردم و اینکه سال آخر مجلس است حساس است سال کارهای بزرگ و کارهای بزرگ را به سرانجام رساندن است یکی از ملزومات اداره موفق کشور سیاست خارجی خوب و دستگاه دیپلماسی خوب است سه کلید واژه در دیپلماسی کشور واژه های اساسی هستند: عزت حکمت و مصلحت در نگاه رهبر حکیم و عالیقدر انقلاب عزت به معنای نفی و پرهیز از دیپلماسی التماسی هم در کلام هم در محتوا و پرهیز از چشم دوختن به حرف ها و تصمیمات مقام های دیگر کشورهاست. 

امام جمعه شهرستان بهمئی خاطر نشان کرد: حکمت به مفهوم تعاملات و فعالیت‌های خردمندانه و محاسبه شده و «مصلحت» به معنای انعطاف برای دور زدن موانع سخت و ادامه دادن مسیر در طول سال های گذشته مواردی داشتیم که دیپلماسی ما دیپلماسی التماسی بود عزت نفی این دیپلماسی است عزت یعنی ما چشممان نگاه مان به دیگران نباشد و تکیه بر اصول خودمان باشد تفاوت دیپلماسی التماسانه و ذلیلانه با دیپلماسی شریفانه و غیرتمندانه را متوجه بشویم رویکرد صرفا غرب گرا ادعای بلد بودن زبان دنیا اما دنیا را در چند کشور خلاصه کردند.

وی گفت: غفلت از کشور های همسایه و اسلامی چشم بستن بر ظرفیت های کشورهای همسایه و اسلامی نتیجه آن میشود زانو زدن در برابر دیگران قدم زدن با کری و تضمین امضای آن و نهایتا ایران هراسی و انواع تحریم ها، ظرفیت سوزی ها و تحمیل هزینه ها را بر علیه کشور به ارمغان می آورد.

وی ادامه داد: اما رویکرد بر اساس حکمت مصلحت و عزت ارتباط با کشورهای همسایه و اسلامی بر اساس منافع ملی و پایان دادن به ایران هراسی ها، دلارزدایی ها، خنثی سازی تحریم ها ،دشمن را خلع سلاح کردن فشار حداکثری را تبدیل به شکست حداکثری کردن نتیجه ی این سیاست میشود همراهی و هم جهتی برخی ابر قدرت ها و کشورهای بزرگ و مهم دنیا با نظام جمهوری اسلامی و شکست اجماع سازی ها و کمتر هزینه ها است. ابن رویکرد باعث جانمایی ایران در نظم نوین جهانی میشود. 

امام جمعه شهرستان بهمئی گفت: ۲٠ ماه از عمر این دولت میگذرد از جمله راهبرد های وزارت خارجه این دولت خروج از سیاست تک ساحتی برجامی ، اولویت دادن به دیپلماسی اقتصادی، تمرکز بر توسعه صادرات غیرنفتی، نگاه ویژه به آسیا با اولویت همسایگان و کشورهای اسلامی، حمایت از محور مقاومت، کنش‌گری فعال با مشارکت در ائتلاف‌ های سودمند منطقه‌ای همچون اتحادیه اقتصادی اوراسیا، شانگهای و بریکس و پیشبرد همزمان استراتژی «بی‌اثرکردن تحریم‌ها» و مذاکره برای «رفع‌ تحریم‌ها» علت اینکه مردم شیرینی این اقدامات را هنوز بر سرسفره ی خود متوجه نمیشوند و احساس نمیکنند یکیش شرایط از قبل است،حفره های عمیق، عقب ماندگی هایی که نیاز به زمان دارد.

وی بیان کرد: جریان اغتشاشات سال قبل، مدیریت های ضعیف میانی و ضعف نظارت ها باعث افزایش قیمت ها می‌شود راه عبور از این وضعیت هم اولویت دادن به سیاست های اقتصاد مقاومتی، عمل به شعار سال، برکناری و خداحافظی با مدیران ناهمسو و همسوی ناکارآمد و کنترل و بازرسی دقیق و مدبرانه بر بازار است اگر این شد مردم شیرینی خدمات دولت را متوجه خواهند شد.

صلواتی افزود: شاهد رونمایی از موشک بالستیک به نام خیبر بودیم فرزندان امام شهیدان و ولایت امروز دارند با تفکر انقلابی و ولایی اقدامات وابتکارات عظیمی را ایجاد می کنند موشکی با برد ۲٠٠٠ کیلو متر ساختند دارای سرجنگی بیش از ۱۵٠٠ کیلوگرمی از سامانه هدایت و کنترل در فاز میانی پرواز برخوردار است هدایت و کنترل این موشک خارج از جو زمین رقم می‌خورد لذا در برابر حملات الکترونیک به طور کامل مصون است این موشک در مدت زمان بسیار کم آماده میشود و سالها می‌تواند در حالت شارژ نگهداری شود هم رادار گریزاست هم از پدافند هوایی دشمن عبور میکند.

وی ادامه داد: پیام این رونمایی ها برای دوستان آرامش آسایش و صلح است برای دشمنان نیز پیام دارد و آن اینکه امنیت و منافع ملی ما خط قرمز ما است ما در مقابل تهدید تهدید میکنیم و هر کس بخواهد به فکر تجاوز به این نظام مقدس باشد باید خودش را برای سیلی محکم خوردن آماده کند رژیم صهیونیستی وضعیتی دارد که ما ابتدا وضعیت این رژیم را ببینیم اینها از مدیریت جنگ های طولانی مدت ناتوان هستند انسجام و اتحاد لازم را ندارند. 

صلواتی بیان داشت: جنگ برای صهیونیستی ها هزینه های سرسام آوری دارد باعث خروج سرمایه ها از سرزمین اشغالی میشود باعث مهاجرت معکوس میشود لذا توان جنگ های کوتاه مدت و عملیات متوسط را هم ندارد این رژیم بازدارندگی خودش را از دست داده است. 

امام جمعه شهرستان بهمئی گفت: این رژیم گاهی ایران اسلامی مقتدر را تهدید به حمله نظامی میکند که این لاف در غریبی است اما ما بازمانده های از راه شهید سلیمانی ها هستیم ما خوب میتوانیم تهدید ها را تبدیل به فرصت کنیم به سران این رژیم میگوییم ما آماده هستیم. 

وی افزود: ما عاشق مبارزه با اسرائیل هستیم ما میدانیم برای ظهور امام زمان (عج) باید شما را از سر راه برداریم و بدانید اگر غلطی از شما سربزند ما یک بار برای همیشه شر شما را از سر امت اسلام و بشریت کم و قدس را آزاد و نابودی شما را ما رقم خواهیم زد.

وی اظهار کرد: دو عامل اصلی تورم:  ناترازی بانکی و ناترازی بودجه است نا ترازی بانکی یعنی بانک ها بیش از منابعی که در اختیار دارند تسهیلات و وام بدهند وام های ۱٠٠ میلیاردی به اشخاص و شرکت هایی که بازپرداخت آن دچار معوقات و این باعث افزایش نقدینگی و آثار تورمی ایجاد میکند ناترازی بودجه ای یعنی بیش از منابعی که داریم مخارج دولت را تعیین کنیم و در پایان سال وقتی با کسری بودجه مواجهه شدیم استخراج از بانک مرکزی و این افزایش پایه پولی حجم نقدینگی و تورم را به دنبال دارد.

صلواتی گفت: برای کاهش این ناترازی باید چکار کنیم؟ اول باید بانک مرکزی ناترازی را حذف کند لازمه ی آن اختیارات بیشتر است که در این دولت دارد راه دوم کار مشترک دولت و مجلس برای کاهش این ناترازی بودجه ای است که جلوی اختصاص بودجه ی بیشتر از منابع گرفته شود اگر دولت به این ملتزم شود و بماند شاهد کاهش تورم خواهیم بود.

امام جمعه شهرستان بهمئی گفت: جوانان عزیز یکی از نقاط سیاه کارنامه ی رضا خان واگذاری بخش هایی از خاک ایران به خارجی ها است انگلیس برای تامین منافع اش به رضا خان امر میکرد که آب هیرمند بین تهران و کابل تقسیم شود ایران را از سرچشمه ی هیرمند محروم کرد مجبور بود چشم پوشی کند این بذل و بخشش های رضاخان امروز هم دودش به چشم مردم میرود رضا خان تحت حاکمیت انگلیس و پهلوی دوم تحت حاکمیت آمریکا این خیانت ها را در حق ملت و کشور ما انجام دادند امروز همین حق آبه ی ایران از هیرمند باعث اختلاف با افعانستان شده است.

صلواتی در پایان خاطر نشان کرد: دولت با درک درست شرایط مردم سیستان به حاکمان طالبان اخطار داد دولت در احقاق حق مردم عزم راسخ دارد اما راهکار آن هم کار کارشناسی و مذاکره ی فنی است نباید آب هیرمند محل تسویه حساب با طالبان قرار بگیرد دشمن میخواهد این اختلاف بین حاکمیت را تبدیل به اختلاف بین دو ملت کند و میخواهد در ایران تنش آفرینی کند باید با دیپلماسی صحیح نه رسانه ای برای از بین بردن تنش ها تدابیر لازم به کار گرفته شود.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.