کد خبر : 60320
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۳

با نشستن در تهران و نگاه به غرب مشکلات جوانان حل نمی شود/ دو قطبی سازی بزرگترین مشکل کشور است+فیلم

با نشستن در تهران و نگاه به غرب مشکلات جوانان حل نمی شود/ دو قطبی سازی بزرگترین مشکل کشور است+فیلم

ساعت: ۰۹:۵۶ منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ شناسه خبر: ۱۷۴۱۷۸۵ سعید محمد در پارک ولایت یاسوج حضور یافت و در بین هوادارن خود به سخنرانی پرداخت. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از گچساران نیوز سعید محمد در این همایش گفت: سلام بر باشت ، سلام بر کهگیلویه، سلام بر مارگون، سلام بر بویراحمد و

ساعت: ۰۹:۵۶
منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
شناسه خبر: ۱۷۴۱۷۸۵

سعید محمد در پارک ولایت یاسوج حضور یافت و در بین هوادارن خود به سخنرانی پرداخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از گچساران نیوز سعید محمد در این همایش گفت: سلام بر باشت ، سلام بر کهگیلویه، سلام بر مارگون، سلام بر بویراحمد و دنا و همه ایلات کهگیلویه و بویراحمد.

محمد افزود: این استان، استان فرصت ها و ظرفیت های خدادادی است، جاذبه های طبیعی و زیبای استان تنوع پوشش گیاهی در آن نمونه است،استان بلوط های سرسبز ،استان چهارفصل استان هزاران گونه گیاهی و ۶۰ درصد کل گونه های گیاهی کشور، این استان  پر آب ترین منطقه جنوب کشور است که در برخی مناطق بی آب مشاهده می شود.

 

وی افزود: ذخایر معدنی، ظرفیت های ترانزیت و سایر ظرفیت ها در استان است اما امروز مشکلات زیادی را می بینیم ،در همین چند دقیقه ۲۰۰ تا ۳۰۰ نامه به دست من رسیده و من شرمنده شدم چرا با وجود این همه ظرفیت اما بیکار زیاد دارد؟ چرا آمار خودکشی زیادی است ما شرمنده می شویم وقتی می بینیم آن دختر دیشموکی برای نداشتن جهیزیه خودسوزی می کند.

 

وی تصریح کرد : مشخص است با نظارت کردن ماشین ظرفیت های استان فعال نمی شود با نشستن در تهران این مشکلات حل نمی شود فعال کردن ظرفیت های استان را نمی شود با نگاه به غرب انجام داد.

 

محمد تصریح کرد:  باید دست به زانو بگیریم امام با تکیه بر مردم کارهای بزرگ کرد نه با نگاه به غرب،امروز با تاسف می بینیم عده ای کارکنان این نظام  کاخ نشین شده اند، امروز به دنبال این هستیم نمونه ای از حکمرانی مبتنی بر ارزش های ناب اسلامی در کشور محقق شود دیدگاه های غربی نداشتن باعث تحقق چنین نظامی می شود بزرگترین مشکل کشور دو قطبی سازی است. 

 

وی با بیان اینکه نباید دو قطبی سازی کنیم افزود:  حرفمان این است مدیرانی داریم یا انقلابی هستند یا غیر انقلابی ،مدیرانقلابی برخواسته از مردم است باید در بین مردم باشد مشکلات آنها را بشنود در بین مشکلات مردم گام بردارد بر اساس ظرفیت های استان ها به آنها خدمات دهد نمونه شهید رجایی نمونه شهید سلیمانی است.

 

محمد گفت: مدیر غیر انقلابی مدیرانی که اهل رانت خواری هستند فرصت ها را ناعادلانه تقسیم می‌کنند ثروت را ناعادلانه توزیع می کنند در درآمدها تبعیض قایل می شوند،به بیت المال تعرض می کنند پدیده شوم ژن های خوب و آقازاده ها را دارند، ژن خوب این مردم است، به دنبال مدیران انقلابی باشید ما مدیران را به دو دسته تقسیم می‌کنیم یا خادم برای نظام یا خائن به نظام هستند، مردم امروز دچار مشکلات زیادی شده اند تبعیض، فقر ،اشتغال، طلاق ، مشکل حاشیه نشینی عدم رسیدگی به وضعیت کشاوزران و هزاران مشکل دیگر که ایجاد شده است.

 

وی افزود: امروز کشور ما به رجایی ها ،همت ها باکری ها، چمران ها و سلمیانی ها نیاز دارد ،رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب موضوعاتی را بیان کردند ، فاصله بین فقیر و غنی روز به روز بیشتر می شود راه کار یک مدیریت جهادی و انقلابی است، علاج مشکلات کشور روی کار آمدن نخبه ها و جوانان است جوان گرایی اینکه فقط به سن و سال است بلکه روش ها و ساختارها باید جوان شود.

 

 

محمد ادامه داد: شایسته سالاری باید اتفاق بیفتد چرا نخبه های این استان به سایر استان ها می روند ظرفیت های صنعتی زیادی در استان وجود دارد تعداد زیادی از ۷۱۲ واحد صنعتی استان دچار اختلال شده اند، ۵۲۰ واحد نیاز به تسهیلات دارند و بانک ها همکاری نمی کنند، در بانک های ما به تولید کننده ها وام نمی دهند اما در کشور ۱۱ نفر ۹۰ هزار میلیارد تومان وام گرفته اند.

 

وی افزود: در استان توازن بخش های صنعتی مشاهده نمی شود باید بر اساس یک آمایش این واحدها توزیع شوند این استان با این همه دارایی به آموزش های مختلف کشاورزی دامپروری معدن و …نیاز دارد اما سیستم آموزشی کشور مختل است.

 

محمد گفت: توسعه راه های استان دغدغه مردم است، راه یاسوج اقلید، راه پاتاوه دهدشت باید تکمیل شود،این جاده ۳۰ سال بر زمین ماند چرا باید اینگونه باشد، امروز بزرگترین معضل در این استان آتش سوزی جنگل ها است که در حال خشک شدن است زاگرس امروز مدیون البرز زارعی است، در بخش کشاورزی صنایع تبدیلی، صنایع بسته بندی، سردخانه ها حداقل چیزهایی است که مردم این استان به آن نیاز دارند، وزارت نفت باید به مسولیتهای اجتماعی خودش عمل کند، نمی شود ۲۵ درصد نفت از استان باشد اما وزارت نفت به مسولیت اجتماعی اش در استان عمل نکند.

 

 

وی گفت: ریل اقتصادی کشور باید عوض شود ما بر اساس یک برنامه مدون اصلاح نظامات تولید و مالیاتی از منابع موجود کشور این امکان را فراهم می کنیم که در خدمت تولید و زیرساخت استان ها قرار بگیرد و این شدنی است ، امروز قیمت ها به شدت افرایش پیدا کرده و یارانه مردم در همان ۸ سال قبل مانده است این بی عدالتی است سالانه ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه انرژی است و دهک پایین هیچ استفاده ای از آن نمی کند و دهک بالا استخرش را مدام خالی و پر میکند.

 

محمد عنوان کرد: در بورس دیدیم چه اتفاقی رخ داد عموم افرادی که در بورس بودند از قشر ضعیف بودند ۵۵ میلیون کد بورسی در سال گذشته ایجاد شد و سرمایه آنها نابود شد و امروز هیچکس پاسخ گو نیست .

 

وی گفت: حل کردن مشکلات سخت است اما با مدیریت جهادی حل می شود ، امروز شب قدر انقلاب است ما نیازمند بصیرت مردم و نیازمند مشارکت حداکثری هستیم اگر مشارکت حداکثری نباشد اگر پشتوانه مردم نباشد نمی توان تصمیم های بزرگ بگیرد و نمی توان در مجامع بین المللی محکم ایستاد.

 

محمد ادامه داد: مردم با چشم باز انتخاب کنند ،مردم خودشان ارزیابی کنند و روی آنها ضربدر بزنند،امروز شما هستید و انتخاب ۲۸ خرداد ماه،شاخص هایی را رهبر انقلاب بیان کردند ، مردم استان فعالان حوزه های مختلف استان، مردم شریف و مظلوم استان از  شما می خواهم آینده خود و فرزندتان را رقم بزنید کسی را انتخاب کنید پاکدست باشد ضد فساد باشد دارای کارنامه و دارای برنامه باشد .

 

وی افزود: در همین مناظرات مشخص است چه کسانی آمدند کار کنند و چه کسانی آمده اند فقط حرف های خوب بزنند، اکنون پشت سر آیت الله رئیسی هستم و از طرفداران خودم می خواهم پشت سر این سید بزرگوار قرار بگیریم ان شاءالله ایشان بتوانند گره از مشکلات مردم باز کنند.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.