کد خبر : 58190
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۱

شایسته‌سالاری به جای طایفه‌گرایی؛ درخواست شهروندان باشتی از اعضای پارلمان

شایسته‌سالاری به جای طایفه‌گرایی؛ درخواست شهروندان باشتی از اعضای پارلمان

ساعت: ۱۵:۳۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ شناسه خبر: ۱۶۸۰۵۶۸ شهروندان شهر باشت در خصوص عملکرد شورای اسلامی شهر باشت، گفتند؛ بهتر است از همه اقوان و طایفه‌ها در انتخابات بعدی حضور داشته باشند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از گچساران نیوز از مهمترین وظایف شورای اسلامی بررسی و شناخت کمبودها، نیازها و نارسایی

ساعت: ۱۵:۳۹
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
شناسه خبر: ۱۶۸۰۵۶۸

شهروندان شهر باشت در خصوص عملکرد شورای اسلامی شهر باشت، گفتند؛ بهتر است از همه اقوان و طایفه‌ها در انتخابات بعدی حضور داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از گچساران نیوز از مهمترین وظایف شورای اسلامی بررسی و شناخت کمبودها، نیازها و نارسایی های اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، اقتصادی و رفاهی حوزه انتخابیه و تهیه طرحهاو پیشنهادهای اصلاحی و راه حلهای کاربردی در این زمینه‌هاجهت برنامه‌ریزی و ارائه آن به مقامات مسئول ذیربط است. که در سطح شهر باشت کمبودهای فروانی دیده می شود و زیر ساخت های آن نیز مشکلاتی در حوزه بافت های فرسوده ،امکانات رفاهی ،نبود ترمینال مسافر بری و توسعه کارهای فرهنگی و اجتماعی  را می توان مهمترین آنها بشمار آورد.

شورای شهر باشت در طول چهار سال عمر سیاسی خود تا چه اندازه توانسته است رضایت شهروندان را در این شهر جلب کند. هر چند در طول این چهارسال باید مردم در مورد عملکرد شورای اسلامی شهر باشت باید نظر دهند،اما مسئیه اینجاست که شورای شهر باشت به جز در حوزه انتخاب شهردار و به نظر می آید چندان عملکرد موفقی نداشته است.

 در همین خصوص محمد اسدی یکی از شهروندان باشتی در خصوص عملکرد شورای شهر باشت در طول چهار سال افزود:فارغ از هر نوع گرایش سیاسی اعضای این شورا، باید بگویم که خود شورای شهر باشت چندان موفق در زمینه های مختلف شهری نیوده است،نقاط مثبتی نیز داشته اند، که من به شخصه این موفقیت را در حوزه خدمات شهری و مبلمان شهری، در حوزه شهرداری می بینم که جا دارد، از شهردار شهر بعنوان یک شهروند تشکر کنم، اما خود اعضای شورای شهر من ندیده ام که در طول این چهار سال یکبار در رسانه ها نامی از آنها باشد، یا برای شهروندان گزارشی از عملگرد خودشان ارائه دهند.

این شهروند باشتی گفت: ما در این چند ماه باقیمانده، از عمر شورای اسلامی شهر باشت درخواست داریم،یک گزارش عملکردی از وضعیت خود در طول آین چهار سال در مورد منابع مالی،درآمدی،و حوزه خدماتی شورا برای شهروندان ارئه دهند، تا مردم در جریان کار اعضای شورای اسلامی قرار گیرند، چون من روزانه وقتی گروههای خبری استان را در شبکه های اجتماعی که باز می کنم، حداقل یک خبر در مورد شورای اسلامی بقیه شهرهای استان وجود دارد الی باشت که این برای من شهروند، جای سوال دارد.

محمد پور یکی دیگر از شهروندان باشتی در خصوص عملکرد شورای اسلامی شهر باشت گفت:همانطور که می دانید اعضای شورای اسلامی شهر باشت، همه آنها از یک طایفه است و طبیعی است که شهردار شهر را نیز از خودشان انتخاب کند،که یادم می آید در انتخابات گذشته مجلس شورای اسلامی ،شعاری در حال انتشار بود که برایم خیلی جالب بود، نه به کاندید طایفه ای ،که جا دارد در این دور از انتخابات شورای اسلامی شهر باشت از این شعار استفاده کنیم، تا از همه افراد و از همه طایف و اقوان در انتخابات آتی استفاده کنیم.

 وی در ادامه افزود: شهر ستان باشت طوایف بزرگی دارد که درخواست من از آنها اینست که در سال آینده از همه اقوام یک فرد معتمد و دلسوز را برای انتخابات داشته باشند،تا افکار مختلف و گرایش های مختلف از همه نقاط در تصمیم گیری شهر استفاده شود، اگر اینطور شود، همه شهروندان قطعا توجه بیشتری به شورا دارند، ودیدگاه بیشتری برای شهر خود دارند، در صورتی که الان اینطور نیست و اینگار یک خانواده را برای شورای شهر معرفی کرده اند. چون همه از یک طایفه است که این میتواند نکات منفی زیادی بدنبال داشته باشد. هر چند خدماتی انجام داده اند، که نباید نادیده گرفته شود.

گرامی یکی دیگر از شهروندان باشتی در مورد اعضای و عملکرد شورای باشت گفت: عملکرد این دوره از شورای اسلامی شهر باشت را قبول دارم و انتخاب آنها را در مورد شهردار باشت را بهترین تصمیم این شورا می دانم، چون شورای قوی نیاز است که یک شهردار قوی را انتخاب کند، و همانطور که می دانید شهر باشت در طول این چهار سال از لحاظ خدمات شهری و مبلمان شهری قابل قیاس چند دهه پیش نیست، که من بعنوان یک شهروند این را در عملکرد مثبت شهردار و شورای اسلامی شهر باشت می دانم.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.