کد خبر : 55530
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۶

نزاع شبانه استقلال و سپاهان در فوتبال برتر

نزاع شبانه استقلال و سپاهان در فوتبال برتر

[ad_1] به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی آگاه بخش مهمی از برنامه فوتبال برتر این هفته را جدال بزرگ استقلال و سپاهان پوشش داد؛ از پخش خلاصه بازی و کارشناسی بحث برانگیز داوری تا مناظره آتشین سعید رمضانی سرپرست استقلال و علی پزشک سخنگوی باشگاه سپاهان. مناظره‌ای که کار میثاقی برای مدیریت آن بسیار

[ad_1]

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی آگاه بخش مهمی از برنامه فوتبال برتر این هفته را جدال بزرگ استقلال و سپاهان پوشش داد؛ از پخش خلاصه بازی و کارشناسی بحث برانگیز داوری تا مناظره آتشین سعید رمضانی سرپرست استقلال و علی پزشک سخنگوی باشگاه سپاهان. مناظره‌ای که کار میثاقی برای مدیریت آن بسیار سخت بود و تقریبا حدود ۲۰ دقیقه به درازا کشید.

 

در این مناظره تلفنی مدیران استقلال و سپاهان ادبیات کنایه‌آمیزی را علیه یکدیگر استفاده کردند که به صورت کامل و از ابتدا تا انتهای این مناظره را با یکدیگر در ادامه می‌خوانیم:

 

میثاقی: با آقای سعید رمضانی الان می‌توانیم صحبت کنیم، آقای رمضانی سلام و شب شما بخیر.

رمضانی: من هم سلام عرض می‌کنم خدمت شما و بینندگان عزیز؛ به تمام هواداران‌مان این برد شیرین را تبریک می‌گویم.

میثاقی: آقای رمضانی، فکر می‌کنم بعد از آن داستان‌هایی که درباره کرونا و تست‌های مثبت پشت سرهم و جنجالی‌های که پیش آمده بود، باشگاه و تیم استقلال به ثبات رسید و نتایج خوبی را به خصوص برد مقابل سپاهان به دست آورد. فکر می‌کنم به شرایط خوب و مطلوبی رسیدید در اردوی تیم، درست است آقای رمضانی؟

رمضانی: جناب میثاقی، مجموعه تیم ما از دو هفته پیش تصمیم گرفت تمام تمرکزش را روی بازی‌ها بگذارد و کلا تمامی حواشی و اتفاقاتی که برای تیم ما در حال رقم خوردن است را دور بیندازد و تمام حرف‌هایش را در مستطیل بزند؛ الان هم اگر من آمدم پشت خط و با شما صحبت می‌کنم، متاسفانه دوستان آنقدر در حال اذیت کردن ما هستند و یکسری صحبت‌های ناروا و نا به جا می‌زنند که مجبور می‌شویم بیاییم و شاید از حق خودمان بخواهیم دفاع کنیم. راجع به بیانیه‌ای که دوستان دادند، من فکر می‌کنم با توجه به شناختی که از مدیران ارشد مجموعه خود کارخانه فولاد و مجموعه سپاهان دارم بعید می‌دانم این ادبیات و گفتار اصلا صحبت این دوستان باشد. من فکر می‌کنم این بخاطر فشارهایی بوده است که روی یکسری از دوستان است و متاسفانه دارند فرار به جلو می‌کنند که افکار عمومی و اذهان را بخواهند درگیر یکسری مسائل کنند و شاید خدایی نکرده بخواهند سواستفاده‌هایی با توجه به این جو رسانه‌ای که دارند بر علیه ما به کار می‌برند، در بازی برگشت کنند.

 

 

میثاقی: منظورتان بازی جام حذفی است که دوشنبه آینده‌ست؟

رمضانی: بله بله، متاسفانه دیگر دوره این کارها تمام شده و بیایید درباره بازی مردانه صحبت کنیم؛ چطور یک تیم ده نفره و شجاعانه می‌آید در مقابل یک تیم بیشتر از یک نیمه بازی بسیار زیبایی را ارائه می‌دهد و پیروز میدان می‌شود. این دوستان بحث از هدیه کرده بودند، ببینید مجموعه استقلال هدیه‌اش را از شجاعت، غیرت، تعصب و تلاش بازیکنان و کادرش گرفته است و از شخص دیگری هدیه نمی‌گیرد. بهتر است که این دوستان فرافکنی نکنند، ما بچه‌های خودمان تلاش کردند و زحمت کشیدند در زمین و سرشان را جلوی توپ گذاشتند و با چنگ و دندان از این برد شیرین‌شان دفاع کردند و توانستیم پیروز میدان شویم. من فکر می‌کنم این راه درستی نیست، بحث تونل ورزشگاه را کرده بودند که من به دوستان یک یادآوری کنم که متاسفانه این دوستان در بازی که در تونل ورزشگاه خودشان شروع به گرم کردن کردند، یک سه امتیاز شیرین هدیه دادند به تیم دیگر که متاسفانه تمام جدول را به هم ریخت و هم به خودشان ضرر زدند و هم به تیم‌هایی که در کورس قهرمانی بودند؛ بهتر است تلاش‌شان را کنند و بیشتر مباحث فنی‌شان را دنبال کنند و این‌که بخواهند نتایج ضعیف‌شان را فرافکنی کنند و وارد این مسائل بشوند، اصلا به نظر من درست نیست. در مورد آقای نورافکن هم من یک نکته دارم که من چند بار گفتم که کاری به این‌که ایشان چطور می‌خواهد زندگی کند ندارم و دوستانه و برادرانه می‌گویم که همیشه در زندگی و فوتبال‌مان این یک رسم است که جوان‌ترها احترام بزرگ‌تر را حفظ می‌کنند. من الان به باشگاه سپاهان حق می‌دهم که بخواهد از بازیکن خودش دفاع کند و بخواهد این صحبت‌ها را انجام دهد چون قطع به یقین آن‌ها هم متوجه اشتباه بازیکن‌شان شده‌اند و برای همین بین نیمه او را تعویض کردند و الان شاید با این بیانیه مشغول دلجویی از او هستند تا بخواهند برای بازی‌های بعد او را آماده کنند. کلا بازهم می‌گویم که این فضا، فضای مناسبی نیست و باشگاه ما، بچه‌های ما، کادرفنی ما و مجموعه دارد تلاش خود را انجام می‌دهد که دور از حواشی و این اتفاقاتی که برای تیم رقم می‌خورد تمام تلاش خود را انجام دهد تا در یک مجموعه سبز بتواند نتیجه‌اش را بگیرد.

 

میثاقی: درسته، من متشکرم از توضیحات‌تان آقای رمضانی؛ بعضی وقت‌ها همین توضیح دادن‌ها به تیم خودتان کمک می‌کند. این توضیح دادن شما، آقای فرهاد مجیدی و بقیه کادر تیم‌تان شاید به هواداران کمک کند و به فضای تیم خودتان بتواند کمک کند ولی خب باید بگویم که این اتفاقاتی که رخ داد قبل از آن مسابقه حذفی که شاید به نوعی بازی مرگ و زندگی برای دو باشگاه باشد، امیدوارم روی عملکرد دو تیم، ذهنیت داوران و کسانی که در حال برگزاری مسابقه هستند تاثیر گذار نباشد و آن بازی بتواند خوب برگزار شود. چرا که این بازی تمام شد و رفت و آن بازی حذفی باید بتواند درست برگزار شود.

رمضانی: ببینید من می‌گویم که بازی تمام شده است و شاید آنقدر بزرگ کردن این اتفاق که آقا این صحنه پنالتی بود یا نبود، شاید در نگاه اول تمام کسانی که آن صحنه و اتفاق را می‌دیدند همه با قاطعیت می‌گفتند پنالتی است.

 

میثاقی: تصویر اول همانطور که شما می‌گویید خیلی سخت بود.

 

رمضانی: اصلا نمی‌دانم شاید زیرکی بازیکن ما بود که این پنالتی را گرفت؛ اصلا ما بحثی نداریم. آقای طارمی در اروپا شاید اصلا با زیرکی‌های خودش این پنالتی‌ها را می‌گیرد. این‌که بخواهیم فضا را مسموم کنیم که آقا استقلال فقط به خاطر این اتفاق بازی را برد، این اصلا کار درستی نیست. ما تیم‌مان بیشتر از یک نیمه ده نفره بازی کرد، شما اگر می‌توانستید با تیم ده نفره …

میثاقی: فکر می‌کنم ارتباط با آقای رمضانی قطع شد [صدای بوق] بله حالا مطمئنم که این ارتباط قطع شد تا اگر می‌توانستید جمله آقای رمضانی طول کشید، ما فقط سریع‌تر باید این بحث را جمع کنیم چون الان آقای پزشک را داریم، بسیار عالی آقای پزشک را داشته باشیم از باشگاه سپاهان. ضمن این‌که آرزوی سلامتی می‌کنیم برای آقای قلعه نویی که کنار زمین نبودند در این بازی و اصفهان ماندند، یکی دو روز فکر می‌کنم بیمارستان بودند آقای قلعه نویی بخاطر حالا فشارهای مختلف عصبی، بازی، لیگ و … که برای‌شان آرزوی سلامتی می‌کنیم و امیدوارم که در مسابقه بعدی تیم سپاهان، روی نیمکت باشند و البته در آن رقابت حذفی مقابل استقلال که قطعا می‌تواند فضا بازی را جذاب‌تر کند. داستان بخشش شایان مصلح، دو بخشش در ثانیه آخر اتفاق افتاد؛ یکی محمد دانشگر که آمد و برای استقلال بازی کرد و داستان بخشیده شدن شایان مصلح که آمد بازی کرد و مصاحبه‌اش را هم با همدیگر دیدیم، آمد در پست دفاع میانی برای سپاهان بازی کرد و این اتفاقات هم برای او رخ داد (هم صحنه پنالتی و هم صحنه گل به خودی). الان آقای پزشک پشت خط ما هستند ضمن آن‌که بچه های ما آقای رمضانی را هم می‌گیرند چون صحبت‌هایشان نیمه تمام نماند. آقای پزشک سخنگوی محترم باشگاه سپاهان، سلام و شب شما بخیر.

پزشک: بسم الله الرحمن الرحیم، من هم عرض سلام و شب بخیر دارم خدمت شما آقای میثاقی و بینندگان عزیز و هواداران پرشور سپاهان که الان صدای من را می‌شنوند.

میثاقی: سلامت باشید؛ آقای پزشک اول درباره خود بازی صحبت بفرمایید، درباره داوری‌اش فکر می‌کنم شما نکته‌ای را داشتید و بعد از آن هم من یکی دو سوال راجع به صحبت‌های آقای رمضانی از شما بپرسم.

پزشک: ببینید آقای میثاقی، من الان منزل هم نبودم و برنامه را ندیدم و یک تکه از صحبت‌های آقای رمضانی را شنیدم؛ همین‌جا اول صحبت‌ها باید خدمت شما عرض کنم که آقای رمضانی هیچ جایگاهی ندارند که راجع به مسائل داخلی باشگاه سپاهان بخواهند اظهارنظر کنند! این‌که ما یک بازی را بازی نکردیم، در رختکن بودیم، سه هیچ شد، نتایج ضعیف‌تان را می‌خواهید فرافکنی کنید، دلجویی از بازیکن‌تان می‌خواهید انجام دهید. این حرف‌ها، حرف‌های قدیمی اتفاقا جناب رمضانی این حرف‌هاست که کهنه شده است. همه شاهد بودند و بازی را دیدند، نیمه اول کاملا سپاهان مسلط به بازی بود، تیم شما ده نفره شد به دلیل حاشیه‌ای که بازیکنان شما در بازی ایجاد کردند و روی اعصاب بازیکنان رفتند، آقای نورافکن را مرتب تحریک می‌کردند. فیلم این‌ها هم موجود است و بازی را همه شاهد بودند و نتیجه‌اش هم یک اخراجی بود که تیم‌تان داد اما نیمه دوم مگر می‌شود که پنالتی که پنالتی نبود و هر کارشناسی، ما اصلا قبل از این‌که از ورزشگاه خارج بشویم حداقل هشت کارشناس داوری گفتند که آقا آن صحنه پنالتی نبود. جایگیری داور اشتباه بود و نمی‌دانم حالا هر اتفاقی که بوده است این صحنه پنالتی نبوده است و سر تیم در تهران بریده شده و سه امتیازی که فاصله انداخته بین تیمی که می‌توانست الان رتبه دوم را داشته باشد، نایب قهرمان باشد و کسب سهمیه آسیایی کند اما از بین رفته بعد آن‌ها مسائلی نیست اما این‌که آقای رمضانی در مسائل داخلی باشگاه سپاهان دخالت می‌کند و اظهارنظر می‌کند، این‌ها خیلی مسائل مهمی است و آن‌ها قدیمی شده است.

 

 

میثاقی: آقای پزشک، یک نکته‌ای را آقای رمضانی می‌گفتند که حالا فرمودین نمی‌دانم اگر آقای رمضانی پشت خط هستند خودشان بگویند ولی فکر کنم آن بازی را، هستند آقای رمضانی. آقای رمضانی راجع به آن بحث سه امتیازی که گفتید به پرسپولیس رسید و استقلال ضرر کرد فکر کنم آقای پزشک یک مقدار روی آن نکته داشتند.

رمضانی: من در درجه اول سلام عرض کنم خدمت آقای پزشک و من اصلا به مسائل داخلی باشگاه ایشان، موضوعی هیچ ربطی به من ندارد؛ مسائلی که من صحبت کردم درباره ضرری است که بازی که تیم ایشان نکردند به سایر تیم‌ها رسانده است.

پزشک: چه کسی می‌گوید تیم ما بازی نکرده؟ تیم ما در ورزشگاه بوده، شما نرفتید هزار کیلومتر آن‌طرف‌تر با تیم گل گهر (پارس جنوبی جم) بازی کنید، بازی‌تان را تجدید کردند بعد ما پنجاه متری زمین بودیم، سه هیچ شدیم؛ این چه حرفی است که شما می‌زنید آقای رمضانی؟

رمضانی: ببخشید ببخشید آقای پزشک، من اصلا بحثم نه دوست دارم رو در رو با کسی صحبت کنم؛ من بحث‌ها را کلی انجام می‌دهم آن کسانی که باید متوجه شوند قطعا متوجه موضوعات و مسائلی که من مطرح می‌کنم می‌شوند. : اینکه ما ۱۰۰۰ کیلومتر آن ورتر نرفتیم بحثی است که در کمیته انضباطی و کمیته استیناف همه چیزِ آن مشخص شد و قطع به یقین حتما حق با ما بوده است که منجر به برگزاری بازی شد.

 

پزشک: همیشه در این موارد حق با تیم های تهرانی بوده است.

رمضانی: جناب پزشک عزیز من در صحبت‌های شما نمی پرم و اجازه بدهید که راحت‌تر باهم گفتگو کنیم و بحثمان را شخصی نکنیم. من نه شما را می‌شناسم و نه می‌دانم که چه اتفاقاتی در باشگاه شما می افتد، ولی قطعا سال های سال در سپاهان شرایط آن باشگاه را می‌دانم.

پزشک: پس راجع به بازی نکردن سپاهان هم اظهار نظر نکنید.

رمضانی: من اصلاً بحثم با شما نیست. بحث اتفاقی است که افتاده و امتیازی است که در دیدار مقابل پرسپولیس به خاطر بازی نکردن شما جابجا شده است.

پزشک: سه امتیاز به ناحق از سپاهان گرفته شد.

رمضانی: شما می‌گویید ناحق یا به هر دلیل دیگری.

پزشک: اما بازی شما مقابل پارس جنوبی جم تجدید شد.

 

رمضانی: آقای پزشک اجازه بدهید من صحبتم را انجام دهم بعد شما بعد از من جواب صحبت‌های من را بدهید. آقای پزشک اصلاً بحث من این نیست که شما بازی کردید یا نکردید، من اصلا نمی‌خواهم در مسائل داخلی باشگاهی شما دخالت کنم. شما با توجه به کادر فنی و مدیریتی که دارید هر کاری که می‌خواهید بکنید، فقط تمرکزتان روی کار خودتان باشد. وارد یکسری جنجال‌ها و بازی‌های رسانه‌ای نشوید. ببینید تیم ۱۰ نفرِ استقلال بیش از ۴۵ دقیقه رو به روی تیم ۱۱ نفرِ سپاهان بازی کرده است، بازی را هم برده و حالا شما می‌گوید داوراشتباه کرده است؟ مگر می‌شود برای یک صحنه اشتباه، ۴۵ دقیقه تیم شما نتواند کاری کند و استقلال به راحتی بیاید و بازی را با نتیجه ۲ بر ۱ ببرد و برود؟ معلوم است که این جا تلاش شده، خداوند کمک کرده و حتماً نیت ها پاک بوده است و این اتفاقات افتاده است. شما مطمئن باشید فوتبال ادامه دارد و سپاهان باز هم با استقلال بازی می کند، همانطور که مثل سال‌های گذشته باهم ‌بازی کردند و اتفاقات داوری به ضرر باشگاه استقلال بوده است و همه آن را دیدند و همه کارشناسان هم گفتند ولی این اتفاقات تمام شد. من به نظرم شما تمرکزتان را روی بازی بعدی بگذارید، انشاء الله باز هم سپاهان روبروی استقلال قرار می‌گیرد و امیدوارم در آن بازی بتوانیم یک دیدار صحیح و سالم را ببینیم. آنجا ما حرف هایمان را در داخل زمین می‌زنیم که فکر می‌کنم بهتر باشد.

پزشک: آقای رمضانی قطعا ما تمام تمرکزمان را روی بازی بعدی می‌گذاریم و مطمئن باشید در بازی حذفی سپاهان حق خودش را در زمین خواهد گرفت، مگر اینکه بازهم اشتباهات داوری بخواهد نتیجه را تعیین کند. اشتباه داوری جزئی از بازی است ولی این جزء نباید حاکم بر بازی باشد و نتیجه بازی را تغییر دهد. اولین بار نیست که این اتفاق برای ما می‌افتد تیم همشهری ما هم دو گل سالم را می‌زند و آن دو گل را باطل اعلام می‌کنند و یک کارت قرمز بدون دلیل به بازیکن تیم همشهری ما می‌دهند آخر چند اشتباه ممکن است در یک بازی رخ دهد؟

میثاقی: آقای پزشک چرا این مسائل را به موضوعات شهری و استانی ربط می‌دهید؟

پزشک: آقای میثاقی شما کارشناس فوتبال هستید، آقای رمضانی هم فوتبال را می‌شناسد. تیم مهمان (سپاهان) در ورزشگاه آزادی آمده و ۹۰ دقیقه استقلال را تحت‌فشار گذاشته است و آن‌ها فقط در فکر ضد حمله بودند. طبق آمار سپاهان کاملا سوار بر بازی بود و آمار بازی نشان دهنده این حرف است. سپاهان در طول بازی ۸ کرنرمیزند، اما استقلال حتی یک کرنر هم نگرفته است. نیمه اول را که استقلال یازده نفره بازی می‌کرد پس چرا در نیمه اول یک کرنر نگرفت؟ مسلم است که آن اشتباه در نتیجه بازی تاثیر گذار بود. ببینید مسائل داخلی باشگاه ما به هیچ کس بجز کادر فنی، هیئت مدیره، سرپرست و مدیران کارخانه ارتباط ندارد. در خصوص بازی مقابل پرسپولیس هم لطفا اطلاعات خودتان را کامل کنید. اتفاقاً آن هزار کیلومتر را که شما در مقابل پارس جنوبی جم نرفتید و باید سه امتیاز را از شما می گرفتند ما رفتیم. اتفاقاً آن دیدار تأثیرش را گذاشت و باعث شده است شما الان در جایگاه دوم قرار بگیرید. نه اینکه ما در ۲۰ قدمی زمین چمن حاضر شدیم، اما تیم حریف حاضر به بازی مقابل ما نمی‌شود و پس از آن سه امتیاز را تقدیم پرسپولیس می‌کنند . مطمئن باشید این ۶ امتیاز قطعاً در جدول تغییراتی ایجاد می‌کرد.

 

رمضانی: آقای پزشک عزیز قطع به یقین ما سه امتیاز خود را گرفتیم و مطمئن باشید که از هیچ تیمی هراسی نداریم و قطعاً شما در بازی آینده تشریف می‌آورید استادیوم آزادی و ما باز هم رو به روی شما قرار خواهیم گرفت . شما اگر به گذشته نگاهی داشته باشید متوجه خواهید شد که در سه بازی گذشته استقلال و سپاهان اشتباهات داوری بر ضرر ما بوده، شما بروید آن‌ها را نگاه کنید و آنوقت مشخص می‌شود در حق چه تیمی ظلم شده است.

پزشک: ممنون از شما که تعریف جدیدی از مردانه بازی کردن ارائه دادید.

میثاقی: آقای رمضانی آیا شجاعیان می‌تواند روز جمعه بازی کند؟

رمضانی: خیر هنوز اجازه بازی او صادر نشده است.

میثاقی: آیا برای بازی مقابل شهر خودرو مصدوم و محروم دارید؟

رمضانی: بازیکن محروم ما آرش رضاوند است و اگر آقای دشتی به بازی آینده برسد، خدا رو شکر مصدومی نداریم.

میثاقی: آقای پزشک آیا آقای قلعه‌نویی در بازی آینده می‌تواند در کنار خط حضور یابد؟

پزشک: منوط به نظر پزشک معالج ایشان است و هنوز چیزی تا روز قبل بازی آینده مشخص نیست و نمی‌شود که در این شرایط روی ایشان فشار گذاشت.[ad_2]

لینک منبع

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.