طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۳ خرداد, ۱۳۹۸ | کد خبر : 47024 | نویسنده : گچساران نیوز |
 •   

  [ad_1] به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی آگاه به نقل از آفتاب جنوب،سردار محمد ارشادی از فرماندهان دوران دفاع مقدس در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه گچساران در جمع نمازگزارن با اشاره به سالروز فتح خرمشهر گفت:قبل از شروع جنگ دشمن در خوزستان سرمایه گذاری کرده شورش خلق عرب در خوزستان شکل گرفته بود […]

  [ad_1]

  به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی آگاه به نقل از آفتاب جنوب،سردار محمد ارشادی از فرماندهان دوران دفاع مقدس در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه گچساران در جمع نمازگزارن با اشاره به سالروز فتح خرمشهر گفت:قبل از شروع جنگ دشمن در خوزستان سرمایه گذاری کرده شورش خلق عرب در خوزستان شکل گرفته بود و در خرمشهر و برخی از مناطق خوزستان هم حزب بعث تشکیل شده بود.

   

  زمینه سازی برای تهاجم عراق

   وی افزود: ورود بی رویه سلاح از مرز عراق به شهرهای عرب نشین خوزستان به نوعی زمینه سازی برای تهاجم عراق بود و این فعل و انفعالات در مرز توسط فرماندهان سپاه در خوزستان به مسئولین سیاسی کشور و در راس رئیس جمهور وقت "بنی صدر" مخابره می شد که متاسفانه هیچ اقدامی هم صورت نمی گیرد و کشورمان در ساعت ۲بعداز ظهر ۳۱شهریور۵۹ آماج حملات بی رحمانه و ادوات دشمن قرار می گیرد.

   

  ارشادی تصریح کرد:جوانان خرمشهری هم به مساجد پناه می برند و سپاه پاسداران هم جوانان را سازماندهی می کند و در اطراف خرمشهر مستقر می شوند و جلوی نفوذ بیشتر دشمن را می گیرند؛  در روز دوم جنگ پاسگاه خرمشهر سقوط می کند و مردم هجوم می آورند که پاسگاه شلمچه را آزاد کند که پاسگاه شلمچه عراق را هم می گیرند.

   

  جلوگیری جوانان خرمشهری از پیش روی عراق

  این فرمانده دوران دفاع مقدس اظهارکرد:عراق نهایتا با لشکرهای زرهی اش برای گرفتن خرمشهر اقدام می کند واین مردم  هستندبا اسلحه های خود جلوی یگان های زرهی ارتش عراق را می گیرند در حالی که عراقی ها هنوز از نهر هم عرایض عبور نکرده بودند .

   

  وی تصریح کرد:اما یک ایراد در آن دفاع وجود داشت که  سرو صدای توپ ها و خمپاره ها به تهران نمی رسید و نه رئیس جمهور ، نه مسئولین سیاسی کشور و نه استاندار خوزستان هیچ کمکی به مدافعین خرمشهر نمی کنند و عراقی ها خیلی زود متوجه می شوند که به دیوار سختی برخورد کرده اند.

   

  نامه فرمانده سپاه خوزستان به مسئولین کشور

  ارشادی درادامه گفت:روز هفتم جنگ صدام اعلام مذاکره می کنند و روز هشتم حضرت امام می فرمایند که ما چه مذاکره ای باشما داریم و ما وظیفه داریم از اسلام و انقلاب صیانت کنیم و این موضوع را رد می کنند ،رژیم بعث خیلی از مناطق را اشغال کرده بودند ،تا روز سی ام جنگ فرمانده سپاه خوزستان نامه ای می نویسد و مستاصل شده است که نامه را برای چه کسی بنویسد .

  وی افزود:در بخشی از این نامه قید شده است که این چه سازمان رسمی و شناخته شده ای است که اسلحه انفرادی ندارد ،کوتاهی کردید و چوبش را از خداوند خواهید خورد و این را بگویم که از ۱۵۰پاسدار خرمشهر فقط ۳۰نفر باقی مانده است و چه بگویم که شما را به تحرک وادارد؛امروز ما در خرمشهر ۳۰تفنگ هم نداریم و خدا می داند که ما تانک های دشمنان را لمس کرده ایم و تا الان هم دشمن حسرت گرفتن یک اسلحه کمری به دلش مانده است…

  خیانت بنی صدر

  ارشادی گفت:۲۴آبان در بلوار ۴۰متری خرمشهر تمام جوانان خرمشهری از صبح تا شب با دشمن می جنگند و دشمن را عقب می رانند و از آن روز خرمشهر خونین شهر نامیده می شود ، نه امکاناتی به آنجا می رسید و نه گلوله ای و نه تفنگی که نهایتا مدافعین خرمشهر با چشم گریان از خرمشهر خارج می شوند و خرمشهر با خیانت بنی صدر و اطرافیانش به دشت دشمن می افتد.

   

  اولین عملیات سپاه پاسداران

  این فرمانده دوران دفاع مقدس اظهارکرد:بعد از عزل بنی صدر ،حضرت امام(ره) فرماندهی کل قوا را برعهده می گیرند و در همان شب سپاه پاسداران عملیاتی را در منطقه دارخوین انجام می دهند تحت عنوان عملیات "فرمانده کل قوا خمینی روح خدا"و این اولین عملیاتی است که از دشمن اسیر گرفته می شود.

   

  تشکیل تیپ المهدی به همت مردم گچساران

  وی افزود:بعدا هم عملیات های بزرگی همچون فتح المبین انجام می شود و لذا برای عملیات بیت المقدس هر چه توان داشتیم جمع کردیم برای آزاد سازی خرمشهر؛تشکیل تیپ المهدی در قبل از عملیات فتح المبین بود هرچند در استان هم نیروهای استان منسجم در تیپ کربلا بودند اما بعد از طریق القدس و قبل از فتح المبین به همت مردم گچساران تیپ المهدی تشکیل شد.

  ارشادی تصریح کرد: عملیات بیت المقدس در منطقه ای به وسعت ۶هزار کیلومتر انجام شد یعنی ۴۰برابر عملیات ثامن وسعت زمین بود ،یک طرف هورالعظیم و طلاییه بود و یک منطقه هم در شرق کارون بود و پشت منطقه عملیاتی هم اروند رود بود؛ پس فقط از طرف اهواز به سمت خرمشهر حدود ۱۲۰کیلومتر خشکی بود و کار سختی بود که ۱۰اردیبهشت ماه و در گرمای خوزستان با دشمن درگیر شوی.

   

  ماموریت بزرگ گچسارانی ها در خرمشهر

  این فرمانده دوران دفاع مقدس گفت:دشمن برای دفاع از خرمشهر همه امکاناتش را بکار گرفته بود و صدام می گفت دفاع از خرمشهر دفاع از بصره و بغداد است و همه پیش بینی ها را دشمن کرده بود و یکی از افتخارات رزمندگان شهرستان گچساران در تیپ المهدی این بود که ماموریت گرفتند که پل نو را تصرف کنند.

  وی تصریح کرد:پل نو خرمشهر را دور می زد و اگر تصرف می شد تقریبا نیروهایی که در شهر خرمشهر بودند محاصره می شدند و راه زمینی آنها بسته می شد ،یکم خرداد ماه عملیات انجام شد و قرار بود تیپ المهدی پشت سر تیپ امام سجاد (ع)عمل کنند.

   

  ۱۹هزار اسیر در خرمشهر

  وی اظهارکرد:اما روز سوم خرداد از اول صبح سرو صدا در بیسیم ها شروع شد که عراقی ها در حال تسلیم شدن هستند،در شهر خرمشهر ۱۹هزار نفر از سرباز تا سرتیپ با تمام تجهیزات تسلیم شدند در حالی که ۱۶هزار نفر تلفات در بیت المقدس داده بودند؛ساعت ۱۱صبح روز سوم خرداد تقریبا خرمشهر آزاد شده بود و اسرا هم تخلیه شده بودند و امکاناتی که دست نیروهای رزمنده ما در خرمشهر افتاد تا یکماه بعد هم تخلیه نشد.

   

  پیشنهاد آتش بس

  ارشادی تصریح کرد:در خرمشهر تقریبا تجهیزات تیپ المهدی تکمیل شد از سلاح های غنیمتی که از دشمن گرفتیم و البته نباید فکر کرد که عراقی ها افراد ترسویی بودند،چرا که برای دست یابی به این پیروزی ها جانفشانی ها و رشادت ها صورت می گرفت.  

  وی گفت:صدام در روز هفتم جنگ درخواست مذاکره کرد که رد شد و بعد از فتح خرمشهر برخی ها می گویند چرا آن موقع مذاکره نکردیم و خیلی موقع خوبی بود و دست برتر را داشتیم.هیچ موقع پیشنهاد صلح نبود و بحث آتش بحث را به میان می آورد در حالی که آتش بس یعنی اسلحه را در همان مکان زمین گذاشتن است و اگر نهادهای بین المللی عرضه داشتند تا آتش بس را به صلح تبدیل کنند بین کره جنوبی و شمالی را انجام می دادند که ۷۰سال آتش بس است و هنوز هم صلح نشده است.

  این فرمانده دوران دفاع مقدس گفت:اعتقاد دارم پایان جنگ هم با پذیرفتن قطع نامه هم تمام نشد و بعد از قطع نامه عراق هم حمله کرد و قطع نامه را وقتی دشمن پذیرفت که ما دوباره عملیات کردیم و دشمن را تا شلمچه عقب راندیم.

   

  تبدیل گلوله های بی کیفیت به موشک های دوربرد

  وی افزود:امروز بحث هایی در جامعه مطرح می شد که شاید با مذاکره وضعیت کشور بهتر شود در حالی که اینگونه نیست، ما آن موقع در سال ۶۵دعوا داشتیم و با فشنگ ایرانی جنگ نمی کردیم چون مشکل داشتند، اما به مرور اشکالات رفع شدو آن گلوله های بی کیفیت امروز تبدیل به موشک های بابرد ۲هزار کیلومتر شده اند.

   

  جنگ با ۳۶کشور

  ارشادی تصریح کرد:۳۶کشور با ما جنگ داشتند درحالی که فشنگ کلاش هم نمی توانستیم تولید کنیم، آنروز آنها هیچ غلطی نکردند و امروز با این همه تجهزیزات و نیروهای مسلح پویا و موشک ها دوربرد که همه دشمنان را در تیرس دارند قطعا دشمن هم هیچ غلطی نمی تواند بکند.

   

  انتهای پیام/  [ad_2]

  لینک منبع

  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • امام جمعه گچساران :آزادگان سرافراز با رشادت و دلیری در دوران دفاع مقدس و با صبرو استقامت بی بدیل در دوران اسارت، دنیا را بهت زده کردند
 • سردار خرمدل :استاندار قسم جلاله یاد کرده که از آرای مردم حفاظت کند.  
 • امروزه به برکت خون شهدا و رشادت ایثارگران ایران اسلامی دارای قدرت، شکوه، عزمت و شوکت است و به بهترین نحو ممکن در مقابل تهدیدهای دشمنان مقابله به مثل می‌کند
 • ارسال نامه به دفتر رئیس محترم قوه قضائیه
 • تشییع با شکوه پیکر آمیر احمد تقوی دردهدشت + تصاویرو فیلم
 •  فرمانده سپاه گچساران درگذشت آمیراحمد تقوی را تسلیت گفت
 • پیام فرمانده و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح استان کهگلیویه و بویراحمد در پی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین آ میر احمد تقوی
 • پیام تسلیت رئیس دفترنظارت وبازرسی انتخابات استان کهگیلویه وبویراحمدبه مناسبت در گذشت عالم جلیل القدر آمیر احمد تقوی
 • یارامام و رهبری در استان کهگلیویه و بویراحمد به ملکوت اعلا پیوست
 • آقای تاجگردون چرا یکی از وابستگان به انگلستان ، عضو تشکیلات فراماسونری و از عاملان موثر در شهادت شیخ فضل الله نوری و سرکوب مشروطه طلبان حقیقی را به عنوان الگوی قوم لر دانسته اید ؟
 • پیام تبریک فرمانده سپاه ناحیه گچساران به مناسبت روز خبرنگار
 • آقای تاجگردون به مردم بگویید چه تفکری و چه کسانی در دولت، آفریننده تورم 50 درصدی، بیکاری و مشکلات معیشتی هستند ?
 • هفده مرداد روز خبرنگار را به همه خبرنگاران عزیز تبریک عرض می کنم.
 • هیچ کدام از ادارات حق استفاده از وسایل نقلیه خارج از وقت اداری و برای استفاده شخصی را ندارند.
 • تهدید اصلاح طلبان به شورش در آستانه انتخابات مجلس! و پاسخ کدخدایی به تهدید های اصلاحات
 • دلایل باورپذیر بودن یک نظرسنجی مهم/ راز افزایش محبوبیت ۱۳ درصدی رئیسی چیست؟
 • کسانی که بعنوان تقلب دروغین در انتخابات ۸۸ آرامش و آسایش مردم را سلب کردند وبه باورهای دینی و اعتقادی آنها توهین کردند حق ورود به مجلس را ندارند
 • داستان مبهم روشنفکری و هدایتخواهی در نشست اصولگرایان بویراحمد و دنا!
 • معامله گری شرط اساسی برای قرار گرفتن در گروه اکثریت شورای شهر/عده ای به جای کار کردن به دنبال تزریق نیرو به شهرداری هستند/از روز اول تکلیف ریاست چهارسال شورا مشخص شد/ماهیانه بالغ بر 4 میلیارد تومان دستمزد می دهیم+تصاویر
 • از فروش ماشین و ورشکستگی تا معرفی تولید زعفران به مردم استان/پشتکار مهمترین سرمایه برای یک کارآفرین موفق/تغییر مسیر تسهلات بانکی خیانت به تولید است+تصاویر