تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۲:۴۳
کد خبر : 61141

جشنواره ققنوس در کهگیلویه برگزار می شود

جشنواره ققنوس در کهگیلویه برگزار می شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از صبح زاگرس جشنواره فرهنگی هنری ققنوس ویژه مقاطع متوسطه  اول، دوم و ابتدایی شهرستان کهگیلویه بهمن ماه امسال با همکار‌ی اموزش و پرورش، اداره فرهنگ و ارشاد و انجمن ققنوس برگزار می‌شود. رئیس آموزش و پرورش کهگیلویه در این خصوص گفت: ما باید از طریق شعر و هنر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از صبح زاگرس جشنواره فرهنگی هنری ققنوس ویژه مقاطع متوسطه  اول، دوم و ابتدایی شهرستان کهگیلویه بهمن ماه امسال با همکار‌ی اموزش و پرورش، اداره فرهنگ و ارشاد و انجمن ققنوس برگزار می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش کهگیلویه در این خصوص گفت: ما باید از طریق شعر و هنر قلم به نمایش اعیاد ملی و مذهبی بپردازیم و توسعه این برنامه های تاثیرگذار فرهنگی را دنبال کنیم.

فضل الله گنجی پور افزود: برنامه ها و جشنواره ادبی هنری می تواند به جای هزاران نشست و جلسه در بین مخاطبان تاثیر گذار باشد  و ما با برگزاری چنین محافلی می توانیم گوشه ای از  دین خود را برای آموزش و یاد دادن برنامه ها و افتخارات ملی مذهبی خود را به نسل جوان ادا کنیم.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش دهدشت نیز گفت:به دو دلیل تصمیم گرفته شد این جشنواره را امسال حتما برنامه ریزی و برگزار کنیم.

محمد حسین جمشیدی افزود: ما متولیان آموزش و پرورش بر این باوریم که در نظام تعلیم و تربیت انتقال  باید از دانش صفر به دانش آموزان فاصله بگیریم چون دانایی به تنهایی کافی نیست و برای رسیدن به رشد و بالندگی و موفقیت در عرصهای زندگی توانایی هم نیاز است و برگزاری چنین جشنواره هایی کمک شایانی می کند تا استعدادهای دانش آموزان شناسایی ،هدایت و شکوفا شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه از موثرترین شیوه های برقراری روابط انسانی در سازمانهای آموزشی، مشارکت است و  تصمیم هایی که با فکر و مشارکت افراد بیشتری گرفته شود از قوت ،استحکام و درستی بالاتری برخورد است تصمیم به برپایی چنین جشنواره ای برای مقاطع  تحصیلی گرفته شده است.

دبیر ادبی جشنواره ققنوس ابراز داشت:از آنجا که در دهه های اخیر فعالیت های مستمر در خصوص جشنواره های مختلف ادبی و هنری در کشور برگزار می شود، در این چنین برنامه هایی صاحب نظران، منتقدان ملی و استانی حضور پررنگی دارند.

خلف بوزدی افزود:اکثر صاحب نام های ادبی  متعلق به شهرستان کهگیلویه بزرگ است  و برآنیم تا با برگزاری این جشنواره‌ در مقاطع مختلف قوه تخیل  و نویسندگی را در نسل جوان تقویت کنیم.

خبرنگار:آبید

انتهایژ پیام/

 

 
 

 
 

 

 
منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.