کد خبر : 49776
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۹:۱۴

قدرتمند بودن در حوزه فرهنگی و نظامی لازمه تحقق تمدن اسلامی

قدرتمند بودن در حوزه فرهنگی و نظامی لازمه تحقق تمدن اسلامی

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی آگاه؛ فرمانده بسیج مستضعفین در نشستی صمیمی با بسیجان کهگیلویه و بویراحمد با تبریک دهه پر فروغ فجر گفت : پایش تحقق انقلاب اسلامی و به وجود امدن آن ضرورت امروز است، و ضروری است که بررسی کنیم که چگونه انقلاب در وضعیت آن روزها شکل گرفت .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی آگاه؛ فرمانده بسیج مستضعفین در نشستی صمیمی با بسیجان کهگیلویه و بویراحمد با تبریک دهه پر فروغ فجر گفت : پایش تحقق انقلاب اسلامی و به وجود امدن آن ضرورت امروز است، و ضروری است که بررسی کنیم که چگونه انقلاب در وضعیت آن روزها شکل گرفت .

 

 
سردار سلیمانی شکل گیری انقلاب اسلامی را موهبتی الهی عنوان کرد و گفت : انقلاب اسلامی هدیه خداوند است و دشمن به دنبال براندازی حکومت اسلامی و به الگو تبدیل نشدن این انقلاب است.
 
 
 
وی نظام اسلامی را مترقی و بی نظیر عنوان کرد وگفت : دشمن سالهاست با توطئه بدنبال از بین بردن این حکومت اسلامی است و اگر هر کشور دیگری با این همه توطئه روبرو بود به طور حتم ۶ ماه بیشتر دوام نمی آورد.
 
 

 
فرمانده بسیج مستضعفین خ: نظام از جنگ و تهدیدات آن  به  دید  یک فرصت می نگرد و این برگرفته از قابلیت و کارآمدی نظام است.
 
 
 
 وی  با بیان اینکه مبارزه با فساد، فقر، رانت خواری، فربه شدن نو کیسه ها، تبعیض و ظلم خواست اسلام و حکومت اسلامی است، تصریح کرد: اما دشمن با برنامه ریزی و توطئه بدنبال تغییر  این خلقیات است.
 
 
 
سردار سلیمانی گفت : باید در حوزه قدرت فرهنگی نگاهمان را تغییر دهیم ؛اگر این تغییر صورت گیرد، دنیا انگشت به دهان می ماند.
 
 
 
فرمانده سازمان بسیج مستضعفین تشییع سپهبد سلیمانی، حضور در راهپیمایی، ایثار جوانان در مرزهای دیگر اسلام را مولفه های قدرت فرهنگی نظام دانست و افزود:تا حدودی ما از این حوزه غافل شدیم.
 
 
 
وی گفت: لازمه تحقق تمدن اسلامی و صدور انقلاب، قدرتمندتر شدن در حوزه های فرهنگی،نظامی و سایر حوزه هاست.
 
 
 
این مسئول ارشد کشوری رسالت بسیج را در این خصوص مهم ارزیابی و خاطرنشان کرد: باید مرحله تشکیل دولت اسلامی را سرعت ببخشیم.
 
 
سردار سلیمانی ادامه داد : هدف بیانیه گام دوم انقلاب، حضور جوانان، امید جوانان و نترسیدن از دشمن و غیره است.پایان تمدن غرب با همه ذلت هایی که به وجود آورد نزدیک شده است اما در  این مدت از هرگونه خباثت ، کشتار ، اشغال و ظلم کوتاهی نکرده است.
 
 

 
 
 
 
وی افزود: غربی ها در منطقه غرب آسیا بدنبال تحقیر، دوشیدن عرب ها و کشتار هستند.
 
 
 
فرمانده سازمان بسیج مستضعفین گفت: اصلی ترین مخاطب بیانیه گام دوم انقلاب تشکیلات بسیج و بسیجیان است.
 
 
 
سلیمانی بیان کرد: انقلاب اسلامی که حکومتی مردمی،ولایی و متفاوت از حکومتهای غربی است، زیرا برگرفته از مکتب عاشورا است.
 
 
وی افزود: بسیج باید در همه زمینه ها   راهبرد داشته و دشمن شناس باشد.
 
 
سردار سلیمانی زمان شناسی را مهم ارزیابی کرد و گفت :بسیج وارد ۴۱ سالگی خود شده است و نقشه راه بسیج  مبتنی به بیانیه گام دوم انقلاب تدویین و به زودی سند آن به رهبر معظم انقلاب تقدیم می شود .
 
 
 
 
وی با برشمردن برخی از شاخصه های پایگاه های بسیج و نقش آفرینی در خدمات و بخش های مختلف گفت :  پایگاه بسیج باید فرصتی مغتنم برای همه مردم باشد، خط کشی نداشته و دستگیر مردم در همه حوزه ها باشد.
 
 
سلیمانی گفت: مسئولان پایگاه ها بر اساس سنجش روش اثر بخشی عمل کنند و با برنامه ریزی در همه زمینه ها بدنبال اجرای اهداف باشند.
 
 
 
وی اثر بخشی را لازمه عملکرد پایگاه ها عنوان کرد و گفت : در برخی موضوعات عقب ماندگی هایی وجود دارد که لازم است با سرعت بخشی و اثر گزاری بیشتر بدنبال تغییر وضع موجود باشیم.
 
 
 
سلیمانی گفت: دشمن با تغییر شیوه زندگی مردم به این نتیجه رسیده است که روزنه خوبی برای فتنه است ؛دشمن و برخی سفارت خانه ها در کشور بدنبال توطئه بوده و در داخل کشور پول هزینه می کنند که سبک زندگی یکی از اهداف آنهاست.
 
 
 
فرمانده سازمان بسیج مستضعفین در پایان گفت: بسیج و پایگاه های بسیج می توانند در این خصوص نقش مهمی را ایفا کنند، بنابراین در این حوزه ورود پیدا می کنند.
 
 
وی با بیان اینکه بسیج در حوزه اشتغالزایی و محرومیت زدایی به صورت جد ورود پیدا می کند، گفت: این استان می تواند از فرصت هایی که دارد به بهترین شکل استفاده کند و بسیج با بومی سازی، اشتغالزایی، محرومیت زدایی به دنبال دستگیری از مردم باشد.
 
 
سردار سلیمانی گفت: باید بدنبال جذب جوانان در همه حوزه ها باشیم و خط کشی نداشته باشیم، درب پایگاه های بسیج به روی همه مردم باز باشد، انسان ممکن الخطاست، نقد های مردم شنیده شود، این استان قابلیتهای فراوانی دارد و باید توسط بسیج و همکاری مسئولان با رویکرد جدید به عنوان یک استان شاخص در کشور معرفی شود. 
 
 
وی جزیره ای عمل کردن را بد ارزیابی کرد و گفت: باید با اتحاد، گفتمان سازی، بومی سازی توسعه را رقم زد.
 
 
وی همچنین با بیان اینکه دشمن با حربه و فریب در حوزه مجازی و ابزار رسانه بدنبال توطئه است، افزود: شباب با فعالیت موبایلی و بیشتر و اینترانت داخلی به زودی راه اندازی می شود.
 
 

تصاویرتکمیلی در زیر آمده است:
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

اخبار مرتبط

  • سردار سلامی: «بسیج» تغییر دهنده معادلات در فضای مواجهه نظام اسلامی با نظام سلطه است/ سردار شیرازی: طرح اعتلای بسیج باید به صورت کامل اجرایی شود

لینک منبع

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.