طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۸ شهریور, ۱۳۹۸ | کد خبر : 48649 | نویسنده : زواره کاییدی |
 •   

  بدون شک، نهضت حسيني را مي‌توان مهم‌ترين منبع حيات‌بخش جريان تشيع و نهضت‌هاي عدالت‌خواه و آزادي‌بخش در جهان اسلام در طول تاريخ دانست که به مثابه چراغ راه، آرمان و راهبرد مبارزه را براي مجاهدين راه حق‌ ترسيم کرده است.

  عاشورا رمز همه فتوحات ما

  گچساران نیوز: آری «عاشورا یک حادثه نیست، یک فرهنگ است»؛ فرهنگی که منظومه‌ای از خوبی‌ها و زیبایی‌ها را در خود جا داده و به ثمن «اشک»، که زبانِ دل و پاسدار خون شهید است و «گریه»، که فریاد مظلومیّت و بصیرت عبرت‌آموز است، جرعه جرعه در کام جان و روان عاشقانش می‌ریزد و پله پله شیفتگانش را تا خدا عروج می‌دهد و «کربلا» در این میان فراتر از قطعه‌ای زمین، حرم حق است و مثالى است براى این ‏که در مقابل عظمت دشمن، انسان نباید دچار‌ تردید شود.

  عاشورا، منبعی تمام‌نشدنی در همه دوران‌ها
  به گزارش گچساران نیوز  به نقل از کیهان، به درستی سید اهل قلم، شهید آوینی در کتاب «فتح خون»، عاشورا را تحولی می‌داند که قادر است به‌عنوان منبعی تمام‌نشدنی در هر دوره و زمانه‌ای، وضعیتی جدید در برابر آدمی ‌قرار دهد و نجات‌دهنده‌ او از جهان تنگ و روزمرگی‌های کوچک و ننگ‌آور او باشد.

  بدون شک، نهضت حسيني را مي‌توان مهم‌ترين منبع حيات‌بخش جريان تشيع و نهضت‌هاي عدالت‌خواه و آزادي‌بخش در جهان اسلام در طول تاريخ دانست که به مثابه چراغ راه، آرمان و راهبرد مبارزه را براي مجاهدين راه حق‌ ترسيم کرده است.

  عاشورا رمز همه فتوحات ما
  نهضت اسلامي ملت ايران نيز با الگوگيري از قيام حسيني توانست بر رژيم ستمشاهي غلبه کرده و در برابر استکبار جهاني استقامت کند. از یاد نمی‌بریم که با همین الگوگیری از امام عاشورا بود که توانستیم از «گردنه سخت روزگار جنگ» عبور کنیم! و امروز هم که مواجهه استکبار جهانی با نظام اسلامی به جنگ تمام‌عیار اقتصادی رسیده، انقلاب اسلامی در چهل‌سالگی خود با تمسک به عاشورا و مکتب حسین(ع) است که همچنان ایستاده و ما با «حسین» از این «گردنه سخت جنگ روزگار» هم عبور خواهیم کرد ان‌شاءالله و و قدر مسلم «عاشورا» رمز تمام فتوحات ماست.

  روشنفکران غربزده باید عادت کنند به اینکه هر عاشورا، پرشور و شعورتر از عاشورای سال پیش باشد! این سنت الهی است. آنچه باید بدانند این است که بحث اصلی کربلا، آب نبود! جنگ میان دو اسلام بود. اسلام ناب محمدی، از یک‌سو و اسلام علنی‌کردن هر نوع فسق و فسادی، از سوی دیگر! اسلامی که تن به امان‌نامه شمر نمی‌دهد و اسلامی که فریفته وعده دروغین ملک ری می‌شود.

  تیزی خنجر شمر و قهرمان‌های سازش
  آری در آستانه رستاخیز عاشورا کسانی که حتی آب خوردن مردم را هم گره به قول و قرار دشمن زدند و عمق فهم‌شان از کربلا، خلاصه در مبحث آب می‌شود را دعوت می‌کنیم به اسلام عزت‌مدار حسین‌‌بن‌ علی(ع)! حسین(ع) و اصحابش هم می‌توانستند تن به بیعت با یزید بدهند و آقایی او را بپذیرند لیکن سخن سر آن است که اصلا و اساساً یکی چون حسین با یکی چون یزید، تن به بیعت نمی‌دهد! آنها که گفتند خزانه خالی است و آمریکا می‌تواند ظرف ۵ دقیقه تمام توان نظامی ما را نابود کند و نسخه انفعال و تحمیل‌پذیری پیچیدند، باید تناقضات بزرگ خود با گفتمان سالار آزادگان را حل کنند.

   

  همان‌ها اگر به لوازم گفتمان مقاومت عمل کرده بودند، خسارت محض را برای کشور به ارمغان نمی‌آوردند.

  مکتبی که‌ تربیت شده آن، شهادت را «احلی من‌ العسل» می‌داند، با ‌ترس از تهدید دشمن یا‌ ترساندن مردم از این طریق قابل جمع نیست. امام حسین کجا جبهه خودی را از سایه جنگ و تهدید ‌ترساند تا مثلا رای بگیرد یا در رقابت‌های سیاسی استفاده کند؟ کجا مستکبران را «کدخدا» و «مودب» خواند؟

  سیلی‌خوردن یزیدتباران ثمره مقاومت حسینی
  ملت ما هم از حسین(ع) درس مقاومت آموخت و به خوبی زیبایی‌های این مکتب را بر مدار جهاد تجربه کرد و همین مکتب هم کشور را حفظ کرد و هم رشد داد. امروز در دنیا ملت ما را با شعار هَیهَاتَ مِنَّا الذِّلَّه می‌شناسند از ثمره مقاومت حسینی که دشمن درجه یک ملت ایران که نمونه تبار یزیدی است پی‌در‌پی در منطقه از عراق و سوریه گرفته تا لبنان و فلسطین و یمن سیلی می‌خورد.

  چه آنکه نشریه آمریکایی «نشنال اینترست» نیز درباره اثرپذیری عمیق ایرانیان از حماسه عاشورا خطاب به دولتمردان کاخ سفید می‌نویسد که ترامپ که خود را به یزید مدرن تبدیل کرده است، باید تجربه صدام حسین را به یاد داشته باشد که تقریبا چهل سال پیش به ایران حمله کرد؛ وی باید هشیار باشد تا به سرنوشت او گرفتار نشود.

  «اگر سیاستمداران آمریکایی مصمم باشند سیاستی مشخص درباره ایران تشکیل دهند، باید بدانند که لحاظ کردن نگرش ایرانی‌ها، از جمله روان‌شناسی تاریخی و ملی آنها که سیاست‌ورزی کشور را تعیین می‌کند، بخشی جدانشدنی از آنهاست. تاریخ میراث امام حسین و اینکه چگونه احساسات ایرانی‌ها را شکل داده، کلید مهمی ‌برای درک ماهیت ایرانی‌ها در شرایط بحران‌های شدید است.»

  در فرهنگ عاشورا جایی برای تسلیم وجود ندارد
  این نشریه آمریکایی خاطرنشان می‌کند: «دولت ترامپ و دشمنان ایران در واشنگتن، تلاش می‌کنند وانمود کنند که جنگ با ایران سریع و آسان است. جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا پیش از سال ۲۰۱۹ در جمع طرفداران سازمان مجاهدین – که زمانی آمریکا آنها را سازمانی ‌تروریستی نامیده بود- مدعی شد تجمع مشابهی در تهران برپا خواهد شد، به این معنا که سرنگونی رژیم ایران قریب‌الوقوع است. تام کاتن سناتور تندرو و جمهوری‌خواه آرکانزاس که به ضدایرانی بودن مشهور است، با قاطعیت گفته بود که آمریکا با دو حمله، در جنگ با ایران پیروز خواهد شد، «نخستین حمله و آخرین حمله.» ترامپ خود از تهدید «پایان رسمی‌‌ ایران» خبر داده و گفته بود جنگ با ایران کوتاه خواهد بود.

  با وجود ابراز اطمینان در این لفاظی‌ها، شواهدی در تایید این امر وجود ندارد. آخرین جنگ تمام‌عیار ایران، بعد از تهاجم عراق در سال ۱۹۸۰ بود. صدام حسین هم مانند دولت ترامپ در آن زمان تصور می‌کرد می‌تواند برای پیروزی بر ایران، از نقاط ضعف ایران و بی‌ثباتی پس از انقلاب، استفاده کند. گرچه عراق در ابتدا پیروزی‌هایی به‌دست آورد و خرمشهر را ‌اشغال کرد، اما تهاجم بیگانه مردم را تشویق به اقدام کرد و با تمرکز مردم به دفاع از سرزمینشان، جمهوری اسلامی استحکام یافت.»

  این مجله آمریکایی تأکید می‌کند: «جایی برای تسلیم وجود ندارد. حماسه کربلا میراث مقاومت علیه بی‌عدالتی است که قهرمان اصلی آن به‌خاطر مخالفت با استبداد بسیار قابل احترام است. لحظه قربانی شدن حسین، وی را ماندگار ساخت. در هرگونه تحلیل از هزینه‌های جنگ با ایران، ضروری است قدرت این تصویرپردازی در نظر گرفته شود.»

  «هر روز عاشوراست» چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟
  آری امروز هم بصیرت دینی و شور عاشورایی، ما را باید در فهم جبهه حسینی امروز و ابعاد جنگ امروز ما با یزیدیان آن‌گونه که نشریه آمریکایی تحلیل کرده بکشاند. اگر کسی فهم دقیق از رسم عالم داشته باشد مطمئنا درک خواهد کرد که این جمله که «هر روز روز عاشوراست» چه معنایی می‌تواند داشته باشد.

  تمام سخن اینجاست که رشته معرفتی که سرسلسله‌دار آن حسین‌بن ‌علی(ع) است، تکلیف امروز عاشقان طریق حسین را معین می‌کند. والله حسین‌ بن‌علی علیه‌السلام وارث آدم است و ملیت او، ملیت تمام احرار عالم و عجیب نباشد که منجی عالم بشریت نیز خود را با حسین(ع) معرفی می‌کند و به حسین می‌شناساند! کاش زودتر بیاید مهدی فاطمه سلام‌الله علیها با رمز عاشورا که فتح‌الفتوح او دیدنی‌تر است.

  روی شجره طیبه عاشورا، همه برگ‌ها مانده‌اند و همه شهدا زنده‌اند بدان امید که در سپاه بقیهًْ‌الله باشند و هر چند هنوز هم محرم است اما ما منتظریم تا محرم گردد…!

  ابرچسب ها :
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 •   شوک ناگهانی دولت به قیمت بنزین بعد از شش سال تعطیلی اصلاح یارانه‌ها/ آیا زنگنه بابت هدر رفت میلیاردها سرمایه کشور محاکمه می‌شود؟
 • پس از نبوی و حجاریان و تاجزاده، خاتمی هم شورای نگهبان را تهدید کرد/ خاتمی: اگر چهره‌های اصلاح‌طلب تاييد صلاحيت نشوند، انتخابات را تحریم می‌کنیم
 • سرلشکر باقری: ثمره تلاش‌های شهید طهرانی مقدم ایران را به قدرت اول موشکی منطقه تبدیل کرد
 • مبارزه رئیسی با مفسدان جیب غرب‌گرایان را برای انتخابات خالی کرد/ چرا روحانی پس از زندانی شدن حسین فریدون یاد مفاسد افتاد؟/ آقای روحانی! نوبت رسیدگی به تاراج ۱۸میلیارد دلاری و ۶۲تن طلا هم خواهد رسید/ رهبر انقلاب: با متخلفان ارز و سکه در هر سطحی برخورد شود
 • با صدور اطلاعیه‌ای انجام شد؛ مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهارات جهانگیری را تکذیب کرد
 • تکیه ۲۸غیرنفتی بر صندلی‌های نفتی/وزیر نفت:یک وَن هم نیرو نیاوردم!+لیست اسامی
 • آیا مهندسی انتخابات در کار است؟ لشگرکشی انتخاباتی دولت با تغییرات گسترده در استانداری و فرمانداری‌ها/ تغییر اتوبوسی ۲۸ استاندار و ۳۰۰ فرماندار/ اصلاح‌طلبان و حامیان فتنه چه خوابی برای انتخابات مجلس دیده‌اند؟
 • مرتبطین با آمدنیوز خود را معرفی کنند تا تخفیف مجازات بگیرند
 • ارزیابی ویژه// بخش چهارم؛ مشخصات فهرست شبکه همکاران روح الله زم در داخل ایران/ کدام چهره‌های مشهور فرهنگی، سیاسی و امنیتی با آمدنیوز پیوند داشتند؟!
 • ده‌ها نماینده مجلس در راه زندان؟! +جزییات  
 • ارزیابی ویژه// بخش سوم؛ ابعاد جدید از عملیات فریب سازمان اطلاعات سپاه/ چرا سرویس‌های اطلاعاتی نمی‌توانند از عملیات دستگیری «روح الله زم» رمزگشایی کنند؟!/ چرا جزییات اعلام دستگیری با تاخیر رو به رو شده؟!
 • با اظهارات رئیسی مطرح شد؛ قوه قضائیه به نحوه مدیریت «آخوندی» و «زنگنه» ورود می‌کند؟
 • ارزیابی ویژه// بخش دوم؛ مراحل و نحوه دستگیری سرشبکه آمدنیوز/ چه کسی آمار روح الله زم را به سپاه داد؟/ کدام سرویس اطلاعاتی با سازمان اطلاعات سپاه همکاری کرده است؟
 • نبی زاده مردی که هیچ کس مثل او نبوده و نخواهد شد+مستندات و عکسهای جدید
 • ارزیابی ویژه// بخش اول؛ سازمان اطلاعات سپاه چگونه همه را غافگلیر کرد/ افسران امنیتی چگونه از چتر اطلاعاتی فرانسه عبور کردند و به زم رسیدند؟/ چرا سرشبکه آمدنیوز می‌دانست توسط سپاه دستگیر می‌شود؟!
 • تاجگردون :اصلاح‌طلب‌ها متاسفانه نمی‌توانند ظرفیت‌ها را به درستی تشخیص دهند. تصور می‌کنند عارف چون سرلیست بوده باید حتما وارد ستیزهای سیاسی شود در صورتی که می‌توان از او برای صلح با طرف‌هایی به‌مانند شورای نگهبان استفاده کرد.
 • اصلاحات به روایت اصلاح‌طلبان؛ بی‌برنامه، بی‌کارنامه، اهل زد و بند!
 • فرمانده کل قوا در دیدار فرماندهان سپاه:سپاه در همه زمینه‌ها آماده به کار باشد/ نگذارید سپاه پیر و محافظه‌کار بشود/ از سپاه راضی‌ام ولی قانع نیستم
 • حکم قطعی فریدون صادر شد   پنج سال حبس؛ عاقبت رشوه‌خواری های فریدون/ واکنش حسن روحانی چه خواهد بود؟ استقبال از حکم دادگاه یا اعلام جنگ به دستگاه قضا؟/ همه آنچه که درباره اتهامات فریدون باید بدانید
 • کسانی که در طول 40سال انقلاب با علی و آل علی درافتادند عاقبت به خیر نشدند ،یکی سر از استخر یکی سر از کشتن همسرش ،یکی هم سر از اوین در اورد/فتنه 98چند ده برابر فتنه 88طراحی شده است