طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۴ خرداد, ۱۳۹۸ | کد خبر : 47040 | نویسنده : گچساران نیوز |
 •   

  [ad_1] به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی آگاه؛ به نقل از بویرخبر؛ امروز با فرارسیدن سالروز فتح خرمشهر مسوولان ومردم کهگیلویه و بویراحمد تجدید عهد و پیمان دوباره با آرمان های شهدا و امام و رهبری بستند، که نمادی از وحدت و همدلی  برای پاسداری از انقلاب اسلامی ایران است.     به همین […]

  [ad_1]

  به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی آگاه؛ به نقل از بویرخبر؛ امروز با فرارسیدن سالروز فتح خرمشهر مسوولان ومردم کهگیلویه و بویراحمد تجدید عهد و پیمان دوباره با آرمان های شهدا و امام و رهبری بستند، که نمادی از وحدت و همدلی  برای پاسداری از انقلاب اسلامی ایران است.

   

   

  به همین مناسبت گفتگویی با چند تن از مسوولان کهگیلویه و بویراحمدی صورت گرفت که مشروح آن در زیر آمده است:

   

   

  فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص حماسه سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: یکی از عملیات های بسیار مهم و سرنوشت ساز دوران دفاع مقدس، عملیات الی بیت المقدس بوده و به عنوان برگ زرینی در تاریخ دفاع مقدس محسوب می شود.

   

   

  سرهنگ حمید خرم دل بیان کرد: خرمشهر ماه ها در دست رژیم بعث عراق بود ولی با همراهی و همکاری سپاه پاسداران، بسیج و ارتش از دست رژِیم بعث عراق آزاد شد، آزادی خرمشهر به عنوان نقطه عطفی در تاریخ هشت ساله دفاع مقدس محسوب شده، و سبب امید بخشی و اعتماد به نفس و افزایش روحیه پیروزی و سر بلندی فراوان برای مردم ایران اسلامی شد.

   
   

  وی با اشاره به نقش مردم کهگیلویه و بویراحمد در عملیات غرورآفرین سوم خرداد خاطرنشان کرد: مردم کهگیلویه و بویراحمد هم مانند احاد مردم سرافراز ایران اسلامی در این پیروزی سهیم بوده، که بیش از ۴۰ شهید در عملیات آزادی سازی خرمشهر تقدیم انقلاب کرد.

   

   

  سرهنگ خرمدل ادامه داد: با توجه به فرمایش رهبر انقلاب امروز خرمشهرها در پیش بوده، که با استعانت از خداوند متعال و تجربه پیروزی در هشت سال دفاع مقدس و همچنین فتح خرمشهر ، قله های بزرگی را در آینده فتح خواهیم کرد.

   

  وی تصریح کرد: پیروزی خرمشهر دو شاخصه مهم اصلی  داشت، یک مورد آن اتحاد بین بسیج، سپاه، ارتش  بود و مورد دوم اتکا به توانمندی داخل را می توان اشاره کرد، بنابراین امروز نیز نیاز به اتحاد و همدلی و همچنین توجه به ظرفیت های داخلی داشته  که به اذن خداوند  بتوان خرمشهر های دیگر را پیروز شد.

   

  ************************

   

  امام جمعه موقت شهر یاسوج گفت: درسی که رزمندگان اسلام در سوم خرداد و سالروز عملیات غرور آفرین بیت المقدس به دشمنان دادند سبب شد، دشمن حتی به خودش اجازه فکر کردن به حمله نظامی در امروز را ندهد.

   

   

  حجت الاسلام خاضع بیان کرد: امروز دشمن در قالب جنگ روانی از طریق رسانه و  تبلیغات  بر طبل جنگ می کوبد، ولی هیچوقت توان و یارای اینکه به کشور حمله کنند را ندارند، زیرا نیروهای مسلح کشور و نیز جبهه مقاومت در اوج توان و قدرت قرار داشته  بنابراین آنها جرات  هیچگونه حمله ای ندارند، زیرا آنها درس بزرگی از هشت سال دفاع مقدس خصوصا عملیات بزرگ و غرور آفرین سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر توسط رزمندگان اسلام گرفتند.

   

   

  ********************************

   

  جانشین فرماندهی سپاه فتح استان بیان کرد: شهر خرمشهر در سوم خرداد و در عملیات بزرگ  بیت المقدس  آزاد شد، این شهر برای دشمن و برای ایران بسیار مهم و حیاتی بود، در این راستا رئیس جمهور کشور عراق گفت اگر رزمندگان اسلام خرمشهر را از ما گرفتند کلید بصره را تحویل می دهیم و از طرفی برگ برنده ای در دست حزب بعث محسوب می شد، زیرا هر قطعنامه ای که قبل از عملیات بیت المقدس تصویب میشد هیچگاه  در این قطعنامه ها  آغاز گر جنگ بودن  و خسارات جنگ را آنها متقبل نشده، و وقتی عملیات بیت المقدس آغاز شد برای بار دیگر غرامت جنگ و آغاز گر جنگ را باز هم نپذیرفتند.

   

  سرهنگ جهانگیر انصاری بیان کرد:  با آغاز عملیات بیت المقدس خرمشهر از دست بعثی ها آزاد شد و بعد از این عملیات گفتمان دشمن نسبت به نظام اسلامی ایران عوض شده و از طرفی برای  بار دیگر پرداختن غرامت جنگ و آغاز کننده بودن جنگ را نپذیرفتند، بنابراین خرمشهر که به عناون آخرین  برگ برنده در دست حزب بعث و استکبار بود در این عملیات آزاد شد، و در عملیات دیگر و بعد از آن سبب پاکسازی خاک ایران  از لوث وجود دشمن شد و نهایتا با پذیرفتن قطعنامه و تاکید حضرت امام (ره)، استکبار جهانی و ایادی آن و حزب بعث را به عنوان آغازگر و شروع کننده جنگ نامیدند.

   

  **************************

   مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: در تاریخ انقلاب اسلامی ایران سوم خرداد به عنوان نقطه عطفی محسوب شده، که در این روز شهر خرمشهر بعد از ۵۷۸ روز که در تصرف دشمنان بعثی بود، به وسیله مقاومت، تلاش، سلحشوری و پایمردی رزمندگان ایران اسلامی آزاد شد، و بنده به نوبه خود این روز و این حماسه را محضر رهبر انقلاب و همه احاد ایران اسلامی تبریک و تهنیت عرض می کنم.

   

   
   
  ***************************

  مدیر کل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: فتح خرمشهر به ظاهر نبردی بوده که سبب آزادی یک شهر  می شود، ولی بنده شاهد بودم در این شهر نبرد نا برابر خون در مقابل اسلحه، نبرد تمام زیبایی ها در مقابل تمام خشم ها و  خشونتها بود، اما نمادی از خودگذشتی و ایثار در این میادین مشاهده گر بودیم، در پرتو این ایثار سرانجام قسمتی از خاک وطن یعنی خرمشهر آزاد شد، که سبب درسی برای دشمن و تقویت روحیه رزمندگان کشور شد که بتوانند در نبردهای بعدی مرزها را از لوث ایادی استکبار پاک کنند.

   

  دهبانی پور بیان کرد: امروز به برکت خون شهیدانی که در خرمشهر  و جای جای ایران ریخته شده است صدامی در صحنه سیاسی روزگار نمی بینیم، امورز مردم ایران با خیال آسوده به بلاد عراق و زیارت ائمه خصوصا امام حسین (ع) رفته و باز میگردند.

   

  *****************************

   

  مسئول بسیج دانشجویی استان گفت: خلق حماسه خرمشهر حاصل به میدان آمدن اراده های تمام ملت ایران بود، اراده هایی که به جنگ ارابه ها و جنگ افزار ها رفته، در فتح خرمشهر اراده ها بر ارابه ها و جنگ افزار ها پیروز شد.

   

   
   

  شهرام مهدوی مطلق بیان کرد: اراده هایی خرمشهر را آزاد کرد که متکی به اراده الهی بود و این است معنای جمله امام راحل که فرمود: خرمشهر را خدا آزاد کرد، از طرفی در این جنگ مردم استان هم همگام با دیگر نقاط کشور حضور داشته و به نوبه خود یک پازل را تکمیل کرده و به فرمان ولی زمان خود اراده کرده و خرمشهر در نهایت آزاد شد.

   

  ******************************

   

  شهردار یاسوج اظهار کرد: حماسه فتح خرمشهر فتح بابی در پیروزی های امت اسلام و شاید از صدر اسلام تا انقلاب اسلامی ایران بود، این پیروزی نتیجه رشادت ها، اتحاد و همدلی نیروهای مردمی و سپاه پاسداران، ارتش حول محور امامت امام خمینی (ره) بوده است.

   

  نستهن مقدم بیان کرد: به تعبیر حضرت امام (ره) خرمشهر را خدا آزادکرد، یعنی تجلی اراده خداوند در قالب نیروهای دلسوز و جان بر کف که از تمامیت و دستاورد های انقلاب اسلامی دفاع کردند.

   

   

  وی افزود: در سال ۶۵ به جبهه اعزام شدیم و با بررسی میادین جنگ مشاهده میشد نیروهای سپاه و بسیج با روحیه سلحشوری در فتح خرمشهر نقش بسزایی بر جای گذاشتند.

   

  شهردار یاسوج اشاره کرد: در جنگ هشت ساله تحمیلی که از سوی ابرقدرت ها بر مردم ایران تحمیل شد، مردم نقش های متفاوتی داشتند، که در این بین عشایر کهگیلویه و بویراحمد به نوبه خود در پیروزی این جنگ و همچنین فتح خرمشهر نقش اساسی داشته، که آن ها نه تنها در طول دفاع مقدس بلکه در تمام دوران ها از انقلاب و اسلام دفاع کرده اند و قطعا درآینده هم این حضور مردم پررنگ باقی خواهد ماند.

   

   

   

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بیان کرد: سالروز آزاد سازی خرمشهر وسوم خرداد و همچنین یاد و نام شهدای جنگ تحمیلی و خصوصا شهدایی که در راه آزادی خرمشهر جان خود را فدا کردند  گرامی می داریم.

   

  جهانبین با اشاره به ارزش های جنگ تحمیلی  و همچنین عملیات بیت المقدس عنوان کرد: وحدت و همدلی، از خود گذشتگی فرماندهان جنگ و همچنین رزمندگان اسلام موجب آزادسازی خرمشهر شد، در این رابطه رهبر معظم انقلاب فرمودند: آزاد سازی خرمشهر در تاریخ باقی خواهد ماند.

   

  وی افزود: رزمندگان استان کهگیلویه  و بویراحمد در تمام بخش های جنگ هشت ساله و همچنین در خرمشهر نقش اساسی داشته بنابراین  نام و یاد آنها را گرامی می داریم.

   

  **************************************

   

  مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح استان گفت: مردم استان کهگیلویه و بویراحمد همگام با دیگر هموطنان در اقصی نقاط کشور در عملیات آزاد سازی خرمشهر نقش مهم و ارزشمندی را ایفا کردند.

   

  حجت الاسلام حکمتی نیک افزود: رزمندگان، مجاهدان و ایثارگران استان در سال ۶۱ در کنار دیگر مجاهدان حضور پررنگی داشته که شهدایی را در عملیات بیت المقدس تقدیم انقلاب اسلامی کردند.

   

  وی عنوان کرد: رزمندگان ما با تأسی از فرهنگ عاشورا و محرم یکبار دیگر زیباترین گل واژه های  ناب دینی و  برجستگی های تفکر اسلام شیعی را به معنای واقعی تفسیر و ترجمه عملی کردند.

   

  **************************************

  عضور شورای شهر یاسوج گفت: نقش مردم در پیروزی انقلاب و تداوم آن توسط سه  عامل ایمان به خدا، نقش رهبری و مقاومت مردم بوده است.

   

   

  دهرابپور بیان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد در دوران دفاع مقدس با وجود جمعیت کم اما حرف اول در تعداد رزمنده را داشته، و آخرین سنگر  ما یعنی پد خندق از استان ما بوده که برای ما افتخار بوده است، ومردم ما به تاسی از آن دوران ولایت مدار بوده که در تمام صحنه ها حضور دارند و مرد میدان بوده و خواهیم بود.

   

  انتهای پیام/

   

  اخبار مرتبط

  • حضور پرشور مردم و مسوولان کهگیلویه و بویراحمدی در مراسم گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر+تصاویر  [ad_2]

  لینک منبع

  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • آتشی که ارز جهانگیری به اقتصاد کشور زد/ رانت‌خواران ارز جهانگیری؛ از مش‌قربونعلی بی‌سواد تا واردکننده کابل برق به جای تجهیزات پزشکی/ دومینوی دستگیری متهمان در استان‌های مختلف کشور
 • گاهی در بحث استخدام‌ها، مدیران مورد حمله قرار می‌گیرند درست عمل کنید تا مورد حمله قرار نگیرید
 • تجدید میثاق مسئولین گچساران با آرمان های شهدا
 • امام جمعه گچساران :آزادگان سرافراز با رشادت و دلیری در دوران دفاع مقدس و با صبرو استقامت بی بدیل در دوران اسارت، دنیا را بهت زده کردند
 • سردار خرمدل :استاندار قسم جلاله یاد کرده که از آرای مردم حفاظت کند.  
 • امروزه به برکت خون شهدا و رشادت ایثارگران ایران اسلامی دارای قدرت، شکوه، عزمت و شوکت است و به بهترین نحو ممکن در مقابل تهدیدهای دشمنان مقابله به مثل می‌کند
 • ارسال نامه به دفتر رئیس محترم قوه قضائیه
 • تشییع با شکوه پیکر آمیر احمد تقوی دردهدشت + تصاویرو فیلم
 •  فرمانده سپاه گچساران درگذشت آمیراحمد تقوی را تسلیت گفت
 • پیام فرمانده و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح استان کهگلیویه و بویراحمد در پی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین آ میر احمد تقوی
 • پیام تسلیت رئیس دفترنظارت وبازرسی انتخابات استان کهگیلویه وبویراحمدبه مناسبت در گذشت عالم جلیل القدر آمیر احمد تقوی
 • یارامام و رهبری در استان کهگلیویه و بویراحمد به ملکوت اعلا پیوست
 • آقای تاجگردون چرا یکی از وابستگان به انگلستان ، عضو تشکیلات فراماسونری و از عاملان موثر در شهادت شیخ فضل الله نوری و سرکوب مشروطه طلبان حقیقی را به عنوان الگوی قوم لر دانسته اید ؟
 • پیام تبریک فرمانده سپاه ناحیه گچساران به مناسبت روز خبرنگار
 • آقای تاجگردون به مردم بگویید چه تفکری و چه کسانی در دولت، آفریننده تورم 50 درصدی، بیکاری و مشکلات معیشتی هستند ?
 • هفده مرداد روز خبرنگار را به همه خبرنگاران عزیز تبریک عرض می کنم.
 • هیچ کدام از ادارات حق استفاده از وسایل نقلیه خارج از وقت اداری و برای استفاده شخصی را ندارند.
 • تهدید اصلاح طلبان به شورش در آستانه انتخابات مجلس! و پاسخ کدخدایی به تهدید های اصلاحات
 • دلایل باورپذیر بودن یک نظرسنجی مهم/ راز افزایش محبوبیت ۱۳ درصدی رئیسی چیست؟
 • کسانی که بعنوان تقلب دروغین در انتخابات ۸۸ آرامش و آسایش مردم را سلب کردند وبه باورهای دینی و اعتقادی آنها توهین کردند حق ورود به مجلس را ندارند