کد خبر : 67531
تاریخ انتشار : چهارشنبه 23 اسفند 1402 - 18:13

ندانعمتی

در آخرین جلسه شورای فرهنگی گچساران در سالجاری چه گذشت

در آخرین جلسه شورای فرهنگی گچساران در سالجاری چه گذشت

در آخرین جلسه شورای فرهنگی گچساران در سالجاری چه گذش به گزارش گچساران نیوز حجت الاسلام عنایت هاشمی منش در جلسه شورای فرهتگی این شهرستان ضمن تبریک حلول ماه رمضان اظهار کرد: رمضان ماه قرآن است و باید انسان با کلام الهی و قرآن ناطق انس پیدا کند، اگر بخواهیم انس پیدا کنیم باید برای

در آخرین جلسه شورای فرهنگی گچساران در سالجاری چه گذش

به گزارش گچساران نیوز حجت الاسلام عنایت هاشمی منش در جلسه شورای فرهتگی این شهرستان ضمن تبریک حلول ماه رمضان اظهار کرد: رمضان ماه قرآن است و باید انسان با کلام الهی و قرآن ناطق انس پیدا کند، اگر بخواهیم انس پیدا کنیم باید برای هرچیزی از خدا توفیق بخواهیم.
وی بیان کرد: لازمه این انس یک سری ملزومات است که باید وجود داشته باشد،ماه رمضان بهترین فرصت برای انس با قرآن و امام زمان است و برای اینکه بتوانیم آن را ابحاد کنیم باید بدانیم چی هستند و چه میخواهند تا حداقل در آن راه قدم بداریم.
امام جمعه گچساران با اشاره به اهمیت انتخابات تصریح کرد:انتخابات که از درون و برون کشور پیگیری می شد، بار دیگر مردم ایران اسلامی با حضور با شکوه خود در پای صندوق های رای در این رویداد افتخار آفرینی کردند، این حضور با تلاش کاندیدها، رسانه ، فرمایشات مقام معظم رهبری و دست اندرکاران اجرای انتخابات و انتظامی و قضایی ایحاد شد و جا دارد که از آنها تقدیر و تشکر کرد.
حجت الاسلام هاشمی منش عنوان کرد:به منتخبان مردم در مجلس شورای اسلامی و خبرگان تبریک‌می گوییم، هر رای یک تعهد ایحاد می کند برای به کار انداختن وجدان کسانی که منتخب مردم هستند، کسانی که در این رقابت شرکت کرده ولی منتخب نشدند اعلام آمادگی کرده تا از ظرفیت های آنها منتخبین بتوانند برای عمران و توسعه منطقه استفاده کنند.
امام جمعه گچساران خاطرنشان کرد:انتظار می رود یک‌نظارت جدی بر فضای بازار و نمایشگاه ایجاد شود، طرح کالا برگ که در حال اجرا است باید پیگیری شود که اگر به معنای کمک به مردم می باشد باید درست صورت گیرد،در ماه مبارک رمضان امر به معروف و جلوگیری از روزه خواری واجب بوده و همه ما در برابر آن مسئول هستیم و باید دستگاه های متولی در این خصوص ورود کنند.
حجت الاسلام هاشمی منش بیان کرد: در مساجد ما باید برخی از برنامه ها اعم از دعاهای افتتاح اجرا شود. در سال آینده یکی از اولوبت های کاری ما شناسایی مساجد و مشکلات آنها در شهرستان است.
وی افزود:در مساجد مکبرها و موذن ها را تشویق کنید و می توان در ماه رمضان مسابقات اذان را نیز برگزار کرد.
امام جمعه گچساران ادامه داد:هنوز برخی از اعضای شورای فرهنگی برای این جلسه اهمیت زیادی قائل نیستند و ما تذکرات خود را به مدیران کل آنها اعلام خواهیم کرد، از همین ابتدا باید با کمک معتمدین در مراسمات سوگواری از تیراندازی جلوگیری کرد و در این اقدام‌نیز خبرنگاران نیز می توانند کمک بسیار خوبی را انجام دهند،شهرداری بنرهایی را در این خصوص در بهشت زهرا گچساران نصب کند.
وی گفت:برای مراسمات سوگواری حهت جلوگیری از برخی اقدامات اشتباه باید سدی ایجاد کرد و ساعت مراسمات نیز بجای یک روز به ۴ یا ۵ ساعت تبدیل شود.
امام جمعه گچساران ادامه داد:طرح مسطورا یک برنامه بسیار خوبی است که نه تنها در ماه رمضان بلکه باید برای تمام فصول سال استفاده شود.
روانبخش دیهیم خوب فرماندار گچساران در جلسه شورای اداری گچساران گفت: جا دارد به مردم گچساران برای حضور حماسه ساز خود در انتخابات تبریک گفت، زیرا در فضای نا امیدی و یاس که دشمن ایجاد کرده بود، حضوری پرشوری را رقم زدند و از کاندیدها نیز تشکر می کنیم که با حضور خود شور انتخاباتی را ایجاد کردند و به برگزیده انتخابات نیز تبریک می گوئیم.
فرماندار گچساران تصریح کرد: توقع داریم که در بحث امنیت و آرامش مردم به گونه ای برخورد شود که این دو‌مقوله همچنان حفظ شود،انتخابات نیز توسط خود مردم مانند دیگر نقاط کشور در گچساران برگزار شد که این امر می تواند در مسائل مختلف بسیار تاثیرگذار باشد.
فرماندار گچساران خاطرنشان کرد: برخی رسم و رسومات بدی وجود دارد که در سطح شهرستان و استان در حال جمع آوری است،که از آنها می توان به تیراندازی در مراسمات اشاره کرد، باید تلاش شود تا این اقدام صورت نگیرد.
دیهیمی خوب با اشاره به ماه رمضان و فرا رسیدن نوروز بیان کرد: گچساران‌نیز مانند سالهای گذشته میزبان مسافران نوروزی خواهد بود و دستگاه های اجرایی که در پذیرایی از مسافران نقش دارند با تعامل خوب خود اقدامات را انجام دهند، مصوبات این جلسات باید اجرایی شود.
وی افزود: نظارت بر بازار و مکان ها نیز انجام شود تا بتوانیم میزبان خوبی برای مسافران نوروزی شویم.
سرهنگ ناصر صالحی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گچساران نیز گفت: جا دارد از حضور خوب مردم گچساران که به ندای رهبر انقلاب لبیک گفتند و برگ زرینی را در انتخابات رقم زدند تقدیر کرد.

وی با اشاره به ظرفیت های گچساران افزود: با توجه به پتانسیل های بسیار خوب گچساران این شهرستان یک گنج با ارزش به همراه نخبگان متعدد محسوب می شود که از آنها خوب استفاده نشده است.
فرمانده ناحیه نقاومت بسیج گچساران اظهار کرد: انتظار می رود از این‌پتانسیل ها خوب استفاده گردد.
صالحی با اشاره به ماه رمضان و نقش مهم مساجد ادامه داد:نقش بی بدیل مسجد ر در جامعه کسی نمی توان انکار کرد،مساجد کمی مورد بی مهری قرار گرفته اند.
وی بیان کرد:مسجدی که با مشقت ساخته می شود گاهی امام جماعت ندارد، که باید تمهیدات لازم در این خصوص از جمله امرار و معاش و مسکن برای امام جماعت در نظر گرفته شود.
اورنگ نارکی دبیرشورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن تبریک فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان وتشکر از اعضا شورای فرهنگ عمومی شهرستان به پاس همکاری وهمراهی وحضور درجلسات شورا بیان داشت: مصوبات جلسات این شورا باید از سوی دستگاه ها اجرا شود.
وی بیان کرد: طبق مصوبات جلسات قبل می بایست در ادارات گچساران تصویر و پرچم حرم بی بی حکیمه س نصب شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گجساران تصریح کرد: همکاری و تعامل دستگاه های اجرایی و عضو شورای فرهنگی در راستای اجرای هرچه بهتر مصوبات مهم و ضروری است.
نارکی عنوان کرد: طبق مصوبات گذشته نامگذاری یکی از میادین وبلوارهای گچساران به نام بی بی حکیمه س می بایست پیگیری و اجرا گردد.
رضاقشقایی شهردار دوگنبدان نیز گفت: نامگذاری خیابان ها در اختیار شورای شهر می باشد و طرح نامگذاری یک میادین وبلواربه نام بی بی حکیمه س مطرح و منتظر تایید آن هستیم.
حجت الاسلام خادمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گچساران گفت: برنامه کشوری به اسم مسطورا مطرح شده و قرار است برخی از آیات قرآنی که در فرمایشات رهبر آمده به گونه های متفاوت اعم از تصویر و نقاشی در معرض دید عموم قرار گیرد تا انس بیشتری با آیات قرآن ایجاد شود.
وی بیان کرد: در این خصوص ۳۰ آیه به عنوان آیات شاخص در هر روز از ماه رمضان مطرح می شود و از آنها موشن گرافی و یا کلیپ تهیه خواهد شد،ما هم به نوبه خود در گچساران باید در این اقدام کارهای لازم را انجام دهیم.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گچساران خاطرنشان کرد: اجرای این طرح در سطح گچساران نیاز به همت و همکاری تمام ادارات در این خصوص را دارد.
حجت الاسلام خادمی اضافه کرد: می توان این آیات نورانی را به صورت نوشته و یا پوستر در اختیار ناوگان اتوبوسرانی و تاکسی های درون شهری قرار داد.
حسینی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به سالروز شهداء تاسیس بنیاد شهید در ۲۲ اسفتدماه گفت: در شبهای قدر برنامه های شب های قدر وعید باشهدادر گلزار شهداء برگزار می شود،امسال نیز این برنامه ها در فضای بسته خود گلزار شهداء برگزار می گردد .
وی اضافه کرد:که برای این اقدام نیاز به اجرای برخی کارها از سوی شهرداری می باشد و انتظار می رود تا قبل از شب های قدر این مشکلات بر طرف شود.
خردمند رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گچساران نیز گفت: جلسات متعددی در خصوص آمادگی دستگاه های مربوطه برای ایام نوروز برگزار گردیده است، به دلیل تقارن ماه رمضان با تعطیلات نوروز ساماندهی رستورانهای بین راهی باید انجام شود.
وی عنوان کرد: در ورودی شهر جنب ایستگاه های خدمات سفر خیمه های نماز برپا می شود،رعایت موازین ماه رمضان در مراکز مختلف انجام میگردد.
پایان پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.