کد خبر : 67548
تاریخ انتشار : جمعه 10 فروردین 1403 - 19:34

ندانعمتی

امام جمعه گچساران: جهش با جهش تولید اشتغال پایدار به وجود می‌آید/باید شرکت نفت و گاز گجساران را قلب ایران تشبیه کرد

امام جمعه گچساران: جهش با جهش تولید اشتغال پایدار به وجود می‌آید/باید شرکت نفت و گاز گجساران را قلب ایران تشبیه کرد

به گرارش خبرگزاری گچساران نیوزحجت الاسلام سیدعنایت هاشمی منش در خطبه های نماز جمعه گچساران ضمن دعوت مردم به تقوا اظهار کرد: شب‌های عزیز قدر امشب قدر از شب‌های مقدس و متبرک اسلامی است به طوریکه خداوند از شب قدر در قرآن به بزرگی یاد می کند و سوره ای به نام قدر در قرآن

به گرارش خبرگزاری گچساران نیوزحجت الاسلام سیدعنایت هاشمی منش در خطبه های نماز جمعه گچساران ضمن دعوت مردم به تقوا اظهار کرد: شب‌های عزیز قدر امشب قدر از شب‌های مقدس و متبرک اسلامی است به طوریکه خداوند از شب قدر در قرآن به بزرگی یاد می کند و سوره ای به نام قدر در قرآن نازل می شود.
وی بیان کرد: شب قدر شبی است که در تمام طول سال شبی به خوبی و فضیلت و عظمت آن وجود ندارد  ارزش آن از هزار ماه بالاتر است.
امام جمعه گچساران تصریح کرد: قرآن نازل شده است هم در شب قدر نزول ملائکه و روح الهی و هم شب پیوند با امام عصر ارواحنا فداست تلاش بکنیم بهره ببریم شب‌های با عظمت درهای توبه و استغفار در این شب‌ها به روی بندگان خدا انسان‌های مومن و مسلمان گشوده شده است.
حجت الاسلام هاشمی منش عنوان کرد: شیطان در غل و زنجیر است خیر خیر و برکت و رحمت در شب قدر بر بندگان صالح مومن الهی نازل است، تلاش شود تا این فرصت‌های ناب را قدر بدانیم و این شب‌ها برای ما یوم الحسره نشود.
وی گفت: شبهای قدر فرصتی می باشد که خداوند  برای ما قرار داده است که به درگاه او پناه ببریم مجالس مختلفی در سطح شهر هست انشالله پرشور مردم به ویژه  جوانان را شاهد باشیم، جوانان عزیز به درگاه خدا بیاییم پروردگار عالم را ستایش کنیم، راز عاقبت بخیری همه ما این است که زیر چتر پروردگار عالم قرار بگیریم از این فرصت طلایی برای نصب پروردگار عالم بهره‌مند شویم.، خداوند توفیق درک شب‌های قدر رو به همه ما مرحمت بفرماید.
امام جنعه گچساران خاطر نشان کرد: ۱۲ فروردین یکشنبه روز جمهوری اسلامی است، این روز را به ملت اسلامی و به ملت‌های مظلوم تبریک عرض می‌کنم خداوند متعال آن رو به جهت نعمت عظمای جمهوری اسلامی شکرگزاریم امیدواریم در حفظ این نعمت الهی هوشیار باشیم،امان راحل فرمودند حفظ جمهوری اسلانی از حفظ جان یک نفر مهم تر است.
حجت الاسلام هاشمی منش بیان کرد زیرا امیر المومنین و امام حسین ع حان خود را فدای اسلام کردند، ۱۲ فروردین روز بزرگی برای ملت ما است از اعیاد بزرگی می باشد که متاسفانه در روز تعطیل قرار گرفته است، و کمتر توجه می شود، ۱۲ فروردین مکمل و متمم قیام ملت ما در دوم بهمن است و با هدایت امام راحل مردم ما در ۱۲ فروردین پای صندوق‌های رای آمدند و اعلام کردند جمهوری اسلامی را می خواهند.
وی افزود:  افزون بر ۹۹ درصد آراء به جنهوری اسلامی رای دادند، و در همین روز نیز سلطه طاغوتیان و شیاطین یک شکلی از کشور نا دور شد، این اتفاق از ویژکی های منحصر به فرد ملت ایران است.
امام جمعه گچساران ادامه داد: نه تنها بعد از ۴ دهه از عمر انقلاب اسلامی همچنان این شجره طیبه را ملت ما از آن بهره مندند بلکه سایر ملت‌های منطقه هم از ثمرات و برکات این درخت تناور جمهوری اسلامی در عالم برخوردارند اگر امروز حزب الله لبنان به عنوان یک الگوی محور مقاومت مطرح است بخاطر بر اساس اندیشه انقلاب اسلامی حرکت کردند و خود را خادم مردم می دانند.

حجت الاسلام هاشمی منش اضافه کرد: اگر انصارالله در یمن ارزش پیدا کرد به خاطر الگو گرفتن از جمهوری اسلامی اگر امروز مردم فلسطین با طوفان الاقصی عرصه را بر رژیم غاصب صهیونیستی تنگ کردند الگوی خودشون رو ملت ما و جمهوری اسلامی می دانند، سرمایه اصلی جنهوری اسلامی حضور مردم در صحنه است.
وی گفت: این بالاترین سرمایه جمهوری اسلامی می باشد و هنر جمهوری اسلامی مردم رو به صحنه آورد رکن رکین امام و ثبات نظام‌های مردم سالار هم همین جمهوریت است و تنها با حضور مردم و مشارکت آنها هست که تکمیل می‌شود ملت ما همواره پای این انقلاب بودند در دوره‌های مختلف نشان دادن و تا آخرین نفس پای آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستادند همین حضور هم تاکنون دشمن رامایوس کردو آنچه تا کنون سایه جنگ را از سر ملت ما برداشته حضور پر رنگ و باشکوه مردم ما در صحنه ها بوده نه نذاکرات برخی ها که گفتند ما سایه جنگ رااز سر ملت برداشتیم نه، حضور و عظمت مردم بوده که سایه جنگ را برداشته است
امتم جمعه گچساران اظهار کرد: دشمن از حضور و مشارکت و مردم ما در عرصه‌های مختلف عصبانی است و تلاش می کند تا مردم ما را دلسرد کند، مردم ما را از صحنه‌ها دور بکند به حول و قوه الهی همچنان که تاکنون نتوانست این شکوه و حضور مردم ما را در دفاع از جمهوری اسلامی و آرمان‌های انقلاب و امام ،شهدا دور بکند و بردارد آینده هم نخواهد توانست خللی در دفاع مردم از جمهوری اسلامی ایجاد بکند قطعا در این زمینه شکست خواهد خورد.
حجت الاسلام هاشمی منش عنوان کرد: در گفتمان انقلاب هم همین است حضور و اثرگذاری مردم و نقش آنها مردم در صحنه‌ها تعیین کننده است امسال شعاری که مقام معظم رهبری انتخاب کردند شعار حهش تولید با مشارکت مردم است، چون تولید و رفع موانع آن با مردمی بودن عبور می‌کند اگر در میدان جنگ اقتصادی امروز جنگ دشمن بر علیه ملت ما به راه انداخته است ظرفیت عظیم مردمی وارد عرصه شود دستاوردهای بزرگی رو به دنبال خواهد داشت جهش با جهش تولید اشتغال پایدار به وجود می‌آید.
وی افزود:بیکاری کاهش پیدا می‌کند صادرات رونق پیدا می‌کند درآمد ارزی برای کشور فراهم می‌شود نرخ تورم در کشور کاهش پیدا می‌کند استقلال ملی افزایش پیدا می‌کند استقلال اقتصادی کشور و عزت کشور در منطقه و جهان بالا می‌رود آقا معظم رهبری با تعیین شعار سال حجت را بر همه کارگزارن اسلامی در امر تولید تمام کرده است انتظار می رود با وارد کردن مردم در امور اقتصادی کشور رونق اشتغال به اقتصاد در کشور و در مناطق مختلف کمک بشود.
امام جمعه گچساران تصریح کرد: این شهرستان به عنوان بام نفتی ایران دارای یک ظرفیت بالا و برای سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در امر تولید مسئولان باید واحدهای تولیدی شهرستان را شناسایی بکنند برای آنها مشوق‌های تولیدی در نظربگیرند، شما امروز ببینید شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران یک شرکت ویژه در جنوب کشور و دارای اثرات بسیار مهمی برای کشور است و چهار محصول خام نفت خام و گاز گاز مایع رو تولید می‌کند راهبری صادرات نفت در فضای خشکی را شرکت بهره‌برداری تفت گچساران بر عهده دارد از اون طرف بخش عمده‌ای از خوراک پتروشیمی‌ها پالایشگاه‌های کشور رو این شرکت بهره‌برداری نفت گچساران بر عهده دارد.
وی گفت: باید شرکت نفت و گاز گجساران را قلب ایران تشبیه کرد انتظار داریم  مسوولین این شهرستان را به عنوان الگوی نوفق تولید در کشور معرفی کنند. با سیاست گذاری های درست و وارد و مشارکت دادن مردم باید هم در امر تولید در این شهرستان تلاش بشود و هم مشکلات اقتصادی گچساران برطرف گردد.
امام جمعه گچساران خاطرنشان کرد: جمعه آینده روز قدس هست وروز قدس از روزهای بسیار مهم و تعیین کننده است سال‌هاست که دشمن تلاش می کند ابن روز به فراموشی سپرده شودتوطئه می کنند ولی هر سال این روز با عزت مردم و حضور مردم برگزار می شود.
وی ادامه داد: روز قدس تیری است که به قلب توطئه‌های دشمنان زده می‌شود  این روز برای خنثی کردن توطئه خباثت آمیز استکبار و صهیونیست که دست به یکی کرده تا مسئله فلسطین به فراموشی سپرده شود، امروز ملت ما و ملت‌های مظلوم منطقه فجایع عظیم در غزه را فراموش نمی‌کنند مردم ما دعاگوی مردم غزه هستند امروز قلب هر انسان آزاده‌ای ازفجایعه ای که در غزه اتفاق می افتد می رنجد و به درد آمده است.
حجت الاسلام هاشمی منش اظهار کرد:طوفان الاقصی حدود ۱۸۰ روز می باشد که راه افتاده است، و امان صهیونیست‌ها را بریده و تلاش می کنند تا از این باتلاق نحات پیداکنند که نتوانستند و در آن غرق خواهند شد،حضور باشکوه مردم ما در راهپیمایی روز قدس باردیگر می تواند تسکینی بر دردها و آلام مردم فلسطین باشد و نقطه قوت و امیدی برای ادامه این مسیر گردد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.