کد خبر : 56953
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۶:۲۷

ضعف وزارت ارتباطات در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات/ راه نجات در تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی است

ضعف وزارت ارتباطات در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات/ راه نجات در تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی است

ساعت: ۱۴:۳۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ شناسه خبر: ۱۶۵۷۸۳۹ نماز عبادی سیاسی جمعه در استان کهگیلویه وبویراحمد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی همزمان با سراسر ایران برگزار شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صبح زاگرس نماز عبادی سیاسی جمعه در استان کهگیلویه وبویراحمد با رعایت پروتکل های بهداشتی همزمان با سراسر ایران برگزار شد. در

ساعت: ۱۴:۳۵
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
شناسه خبر: ۱۶۵۷۸۳۹

نماز عبادی سیاسی جمعه در استان کهگیلویه وبویراحمد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی همزمان با سراسر ایران برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صبح زاگرس نماز عبادی سیاسی جمعه در استان کهگیلویه وبویراحمد با رعایت پروتکل های بهداشتی همزمان با سراسر ایران برگزار شد.

در خطبه های نماز جمعه لنده مطرح شد:

راه نجات ما در تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی است/ضعف وزارت ارتباطات در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات

امام جمعه لنده گفت: تنها راه نجات این کشور در وضعیت کنونی تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی در جامعه است. 

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به رعایت تقوای الهی گفت: سرزمین قلب ما باید معطوف از الطاف الهی باشد و دل های ما باید پیوند دهنده با امام زمان(عج) باشد. 

وی گفت: پیامبر(ص) جامعه ای مدیر ساخت که فشل و ترسو نبود بلکه عزیز بود و مقتدر و حرکت و پیشرفت دائمی بود و از قبل همین پیچیدگی مسیر ابتدا فکر و اندیشه مردم را اصلاح کرد و توحید را به درستی در بین مردم جانمایی کرد و انسان های به عنوان ستون و پایه اسلام تربیت کرد که نقش مهمی در مدیریت انقلابی برای جهان اسلام ایجاد کند. 

امام جمعه لنده تصریح کرد:مدیریت درست جامعه اسلامی در زمان پیامبر(ص) باعث شد تا نزد عموم مسلمان عزیز باشد که امام خمینی(ره) باالگو گیری درست از سیره و روش پیامبر(ص) در امتداد این راه روشن نبی مکرم اسلام را طی کرد. 

وی تاکیدکرد:  باور به مردم و عقلانیت و افزایش قدرت دفاعی و عقلانیت انقلابی باید صورت گیرد که این مهم باید در دستور کار قرار گیرد. 

محمودی اصل گفت: عقلانیت فقط ادعا نیست و وقتی انسان نتواند قدرت تعقل خود را به کار بگیرد نمی تواند از عقلانیت حرف بزند و نباید در مناسب تصمیم گیری و تصمیم سازی بنشینند. 

وی گفت: تحلیل درست از قوت ها و ضعف ها باید بر اساس اندیشه درست جامعه صورت گیرد و این تحلیل باید همراه با درک درست وضعیت جامعه باشد. 

امام جمعه لنده گفت: فعالیت های فرهنگی توانسته است تا حدودی زیاد نقشه های دشمنان را در ناتوی فرهنگی خنثی کرد. 

وی گفت: امروز اگر در مساجد و صفوف نمازجمعه حضور فعال دارند نشان از تحقق کارهای خوب فرهنگی است. 

محمودی اصل تاکید کرد: تحلیل های ارائه شده نباید به گونه ای باشد که ته دل مردم را خالی کنند و باید این رویه تغییر کند هرچند مارهای خوبی توسط دولت صورت می گیرد ولی در برخی موارد نیز ضعف های زیادی داریم. 

وی گفت:قوانین خوبی داریم و مجریانی خوبی نیز در حوزه فعالیت های جهادی داریم ولی باید زمینه دولت جوان و انقلابی سر مار بیایید تا گام دوم انقلاب تحقق یابد. 

امام جمعه لنده گفت: دشمن امروز از طریق انبوه رسانه های خود در حال تبلیغات و تضعیف کردن پایه های اعتقادی ما است و در کنار این مبحث مهم بحث تحریم های بی رحمانه است که توسط آمریکا و چند کشور در حال شکل گیری است و رسانه های دنیا نیز سکوت می کنند و در حوزه جنگ نظامی نیز شاهد ترور سردار سلیمانی را رقم می زنند و به گونه ای القا می کنند که خودما مقصر هستیم. 

وی گفت: راه نجات ما در تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی است که باید این مهم در جامعه نهادینه شود و از طریق شبکه های مجازی و ماهواره های خود تحلیل های غلط به مردم می خورانند و شبکه ملی اطلاعات ما علی رغم تاکیدات رهبری هنوز ابتر مانده است و وزرات ارتباطات باید پاسخگو باشد. 

خطیب جمعه لنده گفت: تسلیت عرض می کنم سالروز شهادت امام رضا(ع) را که وجود مقدس این امام همام برای ملت ایران ملجأ و پناه دردمندان ونیازمندان است. 

وی افزود: خانواده امام رضایی کسانی هستند که صله رحم را به جای می‌آورند و همدیگر را اذیت نمی کنند و نارضایتی و ناراحتی همدیگر را به هم ببخشند و در دفاع از دین همیشه پیشتاز اند و در مساجد و منزل اهل نماز اول وقت هستند. 

یاسوج

مسئولان به وضع افسارگسیختگی بازار رسیدگی کنند/ رعایت کیفیت کالا در تولیدات مد نظر قرار گیرد 

امام جمعه شهر یاسوج با بیان اینکه قیمت ها در بازار به صورت افسار گسیخته در حال افزایش است، گفت: در بازار شنیده می شود در برخی مواقع جنس دسته دوم به جای جنس اصل فروخته می شود.

امام جمعه شهر یاسوج در خطبه اول نماز جمعه شهر یاسوج با دعوت نمازگزاران به تقویت الهی گفت : پیغمبر اسلام فرمود: انسان زمانی از متقین محسوب می شود که با جدیت   نفس خود را محاسبه کند زیرا باید بداند  امورات به چه صورت و با کدام وجه می گذرد آیا این موضوعات در چهار چوب حرام یا حلال الهی  است.

 

حضرت آیت الله حسینی با اشاره به رحلت جانسوز نبی مکرم اسلام و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و همچنین شهادت امام رضا (ع) گفت: یکی از ابعاد مهم  و شخصیت نبی مکرم اسلام بعث اوست، وقتی خداوند بخواهد خود را معرفی کند با بعثت پیامبر خود را معرفی می کند.

آیت الله حسینی با اشاره به اینکه یکی از شاهکارهای  خداوند متعال، بعثت پیامبر اعظم است، گفت: مردمی که دچار انحراف فکری و اخلاقی شدند، پیامبر در بین آنها حضور یافته و آنها را به رسد و تکامل فکر و اخلاق هدایت کرد.

وی با اشاره به اینکه دغدغه  جاهلیت عرب به توجه به امورات احشام خود بود، گفت: با ظهور پیامبر آنها به خالق نظام هستی، اخلاق والای انسانی و الهی اندیشیده می شود.

امام جمعه شهر یاسوج با تلاوت آیاتی از قرآن مجید، تاکید کرد: عقل در وجود همه انسان ها قرار دارد اما اگر در پرتو وحی قرار نگیرد چه بسا خطرناک است، امروز با همه پیشرفت ها ترس و وحشت ها هر روز بیشتر می شود زیرا زمینه بروز جنگ، تجاوز و قتل در بین انسان ها وجود دارد  یکی از دلایل این موضوع  مغلوب شدن عقل در برابر هواهای نفسانی انسانی است.

نماینده ولی فقیه در ادامه تاکید کرد: زمانی که عقل در پرتو وحی قرار گرفت کرامت های انسانی، اخلاقی و الهی با تبعیت از تعالیم حیات بخش دین اسلام ظهور و بروز پیدا می کنند.

آیت الله حسینی بیان کرد: اگر تعالیم الهی نبود کدام عقل می توانست نسبت به حلال و حرام الهی آموزش و یادگیری داشته باشد .

وی افزود: یک انسان درس نخوانده کتابی جامع و کامل از جانب خدا بر بشر تعلیم داد که  زندگی بشر را دچار تحول و رشد و دگرگونی کرد، اما آیا پیامبر در طول ۲۳ سال می تواند احکام الهی را تبیین کند که باید گفت خیر در این شرایط حکومت و مدیریت به دست انسان های بزرگ مانند اهل بیت خود و امامان معصوم و کتاب قرآن واگذار شد عدم تبعیت از امام معصوم و کتاب الهی سبب انحراف از دین و تعالیم آن توسط مسلمان شد.

امام جمعه شهر یاسوج در خطبه دوم نماز جمعه شهر یاسوج با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی گف  : امام رضا (ع) فرمود: به شیعیان من بگویید ثواب زیارت من معادل هزار حج است در فرازی دیگر فرزند ایشان زیارت آن امام اگر با شناخت باشد معادل هزار هزار ثواب دانسته است.

وی با اشاره به اینکه قیمت ها به صورت افسار گسیخته بالا می رود، گفت: هر چند بخشی بخاطر مشکلات اقتصادی است، اما بخشی دیگر مربوط به کم شدن نظارت ها در بازار است که باید تعزیرات، اصناف با افرادی که سو استفاده می کنند برخورد کنند اگر در این شرایط وقتی مردم در فشار قرار دارند خیانت اقتصادی جنایت محسوب می شود بنابراین باید برخورد جدی با این تخلفات صورت گیرد.

حضرت آیت الله حسینی با اشاره به روز استاندار تاکید کرد: رعایت کیفیت در تولیدات مد نظر قرار گیرد و اگر خواهانیم مردم به اجناس توجه کنند باید کیفیت ها افزایش پیدا کنند امروز اجناس در بازار ممکن است تقلبی باشد در همین راستا دستگاهی باید باشد  در این گونه مسائل دقت و نظارت کنند.

وی افزود: شنیده ایم در همین بازار جنس دسته دوم و بنجل در بازار به جای جنس اصل  فروخته می شود چنین افرادی کمترین حس انسانی و اخلاقی ندارند در این وضع مسئولان باید با شدت برخورد کنند

لیکک

سیاست اف ای تی اف امنیت اقتصادی ما را به خطر می اندازد

نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروعی اقامه شد.

حجت الاسلام افروغی ابتدا با تسلیت ایام سوگواری دهه آخر صفر،به تبیین جایگاه و شخصیت پیامبر مکرم اسلام پرداخت.

وی با بیان اینکه در شهادت پیامبر،امام حسن و امام رضا (علیهم السلام) افزود:وجه مشترک شهادت این سه معصوم این است که هر سه توسط زنان به شهادت رسیدند ؛پیامبر(ص) توسط زن یهودی و دو امام توسط زنان خود مسموم شدند.

خطیب نماز جمعه بهمئی در فرازی دیگر از خطبه های امروز گفت:هنوز خیلی از سیستم های بانکی ما ربوی هستند،در زمان پیامبر اکرم همه مسائل مالی،قضایی و حقوقی مردم در مسجد انجام می شد.

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:علم،معرفت،صفا،اخوت و اتحاد در زمان پیامبر اکرم موج می زد،ماها از هم دوریم،ما نیاز به اتحاد داریم.

وی ادامه داد:راز موفقیت امام خمینی ره این بود که یک اتحادی بین کل مردم ایجاد کرد.

امام جمعه بهمئی خاطرنشان کرد:در رابطه با صلح امام حسن مجتبی و مقایسه آن با شرایط کنونی،اولا آن صلح یک مناقشه داخلی بود و اگر این پیمان بین جهان اسلام و جهان کفر بود قطعا امام حسن مجتبی نمی پذیرفت ،الان در برجام جهان اسلام مقابل جهان کفر قرار دارد،الان خیمه اسلام در ایران برپاست و در اشتباهات برجام عزت اسلام از بین می رود.

وی گفت:ما الان هزاران سردار متفکر نماز شب خوان در سپاه،بسیج و ارتش داریم که دشمن را متحیر کرد اما زمان امام حسن مجتبی سراردان سپاهیان ایشان به امام خیانت کردند.

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:صلح امام حسن مجتبی  نفاق معاویه را ثابت کرد اما آمریکا نفاقش بارز است،صلح امام حسن مجتبی بود که قیام امام حسین را رقم زد.

وی افزود:در شرایط کنونی در نهایت ایران و اسلام بجنگد که حماسه ای حسینی رخ دهد هر چند هیچ حماسه ای به عظمت عاشورا رخ نخواهد داد.

حجت الاسلام افروغی ادامه داد: ایران با نبرد اراده، تفکر و معرفی اندیشه اسلامی  و با روش نرم برای مدیریت و هدایت جهان استفاده می کند.

خطیب نماز جمعه بهمئی در فرازی دیگر از خطبه های امروز گفت:مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر ،اندیشه جدیدی را به ما معرفی کرد.

وی با تبیین فرمایشات رهبری، افزود: قدرت دفاعی ما در دست تفکر جهادی و انقلابی بود که به اوج رسید ،ایران به لحاظ دفاعی ابرقدرت جهانی است اما از لحاظ اقتصادی نسلی مدیریت را برعهده گرفتند که توان مدیریت ندارند.

وی ادامه داد:نفوذ در دستگاه تصمیم سازی خطرناک است،ترسوها عاقل نیستند،بعضی ها می گویند آمریکا با یک موشک ایران را از بین می برد،چطور نتوانست در دفاع مقدس،یمن،عین الاسد و جنگ ۳۳ روزه از خود دفاع کند؟

حجت الاسلام افروغی گفت:شرمنده ایم که نتوانستیم آنگونه که باید حمله به عین الاسد را که هیچ کشوری جرات نداشت چنین کاری کند، انگونه که لازم و شایسته است، تبیین کنیم.

وی با تاسب از فرمایشات مقام معظم رهبری، گفت:اگر مشکلاتی حتی از خارج هم برای کشور باشد، باز راه علاج آن  در داخل است. 

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:سیاست اف ای تی اف امنیت اقتصادی ما را به خطر می اندازد ،حتی اطلاعات دفاتر جمع آوری نذورات هم در اختیار آنها قرار می گیرد، امنیت نظامی ، استقلال سیاسی ما به خطر می افتد.حزب اله لبنان و سایر جبهه های مقاومت را تروریست می شناسند با امضای این قرارداد باید حمایت خود را از این نهادها قطع کنیم.

وی با تبریک و تسلیت بمناسبت بازگشت پیکر مطهر شهید چمبری به شهرستان بعد از ۳۷ سال،گفت:از همه مردم و مسوولان که در تشییع با شکوه پیکر مطهر شهید چمبری شرکت داشتند تقدیر می کنم  و این حضور با شکوه  سندی گویا مبنی بر دوست داشتن تفکر شهادت و انقلاب اسلامی  است. 

وی در پایان گفت: از همه مجموعه های استان های کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان به خصوص سپاهیان عزیز شهرستان که در برگزاری این برنامه نقش داشتند تقدیر و تشکر دارم.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.