کد خبر : 56472
تاریخ انتشار : یکشنبه 23 شهریور 1399 - 5:49

ضمانت اجراهای قضایی و کیفری در انتظار انتشاردهندگان محتواهای مبتذل

ضمانت اجراهای قضایی و کیفری در انتظار انتشاردهندگان محتواهای مبتذل

ساعت: ۱۴:۴۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ شناسه خبر: ۱۶۴۶۰۰۸ معاون دادگستری کهگیلویه و بویراحمد هشدار داد؛ حسنی گفت: نتیجه بی توجهی به تذکرات پیشگیرانه از وقوع جرم تحقق آسیب و النهایه دستگیری و محکومیت کیفری است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری

ساعت: ۱۴:۴۷
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۶/۲۱
شناسه خبر: ۱۶۴۶۰۰۸

معاون دادگستری کهگیلویه و بویراحمد هشدار داد؛

حسنی گفت: نتیجه بی توجهی به تذکرات پیشگیرانه از وقوع جرم تحقق آسیب و النهایه دستگیری و محکومیت کیفری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در حاشیه دستگیری زندانی شدن تعدادی از افراد و باندهای مروج فساد و ابتذال در فضای مجازی استان  گفت دفاع از ارزش ها و هنجارهای انقلاب اسلامی وظیفه شرعی همه ماست به ویژه اگر این هنجارها توام با مقررات قانونی باشند و عدم توجه به آن ها برای حیثیت عمومی و نظم و اخلاق حسنه  مضر و قوام و دوام بنیان خانواده را از هم می پاشد، قطعا دستگاه قضایی و سایر نهادهای متولی تکلیف برخورد دارند.

سید عیسی حسنی گفت: طی چند سال اخیر بارها نه تنها در رسانه استانی بلکه در رسانه‌های مکتوب و مجازی و حتی فضای عمومی سایبری استان مستقیم و غیر مستقیم به افرادی که مبادرت به ترویج سبک فرهنگ منحط غربی در فضای رسانه‌ای استان و کشور می نمایند تذکر داده شده و حتی به برخی از فعالین این حوزه تذکرات مستقیم داده و برای برخی صنوف کلاسهای آموزشی و پیشگیرانه از سوی این معاونت برگزار گردید. اگرچه این اقدامات نقش بسیار موثری در پیشگیری از وقوع جرم داشته اما برخی افراد که اکنون گرفتار قانون شده اند آنرا نادیده گرفتند. 

 

حسنی بیان کرد: متاسفانه برخی از افراد یا به دلیل نا آگاهی از مقررات یا هم طمع جمع آوری مال یا شهرت مبادرت به اقداماتی نموده اند که هم خود و خانواده‌شان را در معرض خطر قرار داده و هم باورها و اعتقادات عمومی و قانون  را جریحه دار و متأسفانه به ارکان خانواده ها در استان صدماتی وارد کرده اند. 

 

وی افزود: گزارشات زیادی از سوی دیدبانان معاونت پیشگیری از وقوع جرم مبنی بر این که معدودی از هم استانی ها  با تشکیل باند و گروه های بزهکاری در پوشش هنر مبادرت به ترویج فساد و ابتذال نموده و موجب نارضایتی مردم و خانواده ها  را فراهم کرده‌اند واصل شد،  با وصول این گزارشات به دستگاه قضایی و البته  نظایر این چنین گزارشاتی به نهادهای نظارتی و امنیتی استان رئیس کل محترم دادگستری  و دادستان محترم عمومی و انقلاب مرکز استان و البته مجموعه مدیریتی  اداره کل اطلاعات استان را مکلف به بررسی و برخورد قانونی نمود لذا با تلاش و زحمت شبانه‌روزی و طاقت فرسای این سربازان پاک و گمنام در اداره کل اطلاعات استان، باندهایی که  شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام را فضای ظاهراً امنی برای فعالیت‌های مجرمانه خود یافته وبا  دعوت جوانان و تبلیغات گسترده  مبادرت به تولید توزیع انتشار محتوا های مبتذل و مفسده آمیز و فروش محصولات می نمودند رصد، شناسایی و در نهایت با  اقتدار کامل دستگیر و بازداشت  گردیدند.

 

معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تصریح کرد:  عمده اتهامات این افراد سوء استفاده از فضای مجازی و تهیه محتواهای مبتذل و فروش برخی از این محتوا ها، حتی به  شبکه های بیگانه و  معاند نظام مقدس جمهوری اسلامی در خارج از کشور بوده است.

 

حسنی گفت: ضمن تشکر فراوان از تلاش‌ها و زحمات خالصانه سربازان گمنام امام زمان(عج) در استان که نه تنها در این مورد بلکه شبانه‌روزی در تمام مقولات امنیتی از جان گذشتگی می‌کنند باید گفت، قطعاً این افراد با برخورد قاطع دستگاه قضایی به ویژه محکومیت  به مجازات‌های مربوط به قانون  جرائم رایانه‌ای محکوم خواهند شد. 

 

معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری تصریح کرد: رها نمودن فرزندان در فضای مجازی و عدم نظارت بدترین گردابی است که امکان دارد فرزندان ما گرفتار آن شوند. به ویژه در شبکه های اجتماعی متعلق به بیگانگان که فضای تبادل محتواهای خلاف اخلاق و عفت عمومی را فراهم نموده و زمینه فساد را ایجاد کرده‌اند و لذا باید نظارت بر فرزندان به صورت قوی و منسجم و مداوم وجود داشته باشد.

 

حسنی بیان کرد: الزاما همه فعالیت ها، محتواها، تولیداتی که به نام استان اقوام و طوایف و در پوشش هنجارهای اجتماعی استان در بستر فضای مجازی صورت می گیرد، قانونی نیست و بسیاری از این اقدامات مغایر قانون بوده و دارای وصف جزایی و کیفری می‌باشند و لذا حتماً قبل از هرگونه اقدام به فعالیت هایی در این زمینه‌ها با مشاورین حقوقی مشورت نمایند.

 

وی ادامه داد: این گونه اقدامات در اولین مرحله صدمات و لطمات جبران ناپذیری به نهاد مقدس خانواده می زند و ترویج فساد و اباحیگری و البته زندگی تجملی و خارج از چهارچوب اخلاق در موارد متعدد منتهی به طلاق زوجین از همدیگر می شود. لذا مردم باید به عواقب خطرناک دسترسی و استفاده از تولیدات این گونه مجرمین آگاه بوده و دوری نمایند.

 

حسنی گفت: افرادی که در شبکه ها با گروه های اجتماعی فعالیت‌های مجرمانه را دارند تصور نکنند که این اقدامات از چشم تیزبین امت حزب الله و در مرحله بعد خادمان آنها در نهادهای نظارتی و امنیتی و قضایی پنهان می ماند و سعه صدر در نظام مقدس جمهوری اسلامی تا جایی است که به نظم عمومی و اخلاق حسنه لطمه ای وارد نیاید و لذا در صورتی که احساس شود این فعالیت‌ها هنجارهای دینی و شرعی و اجتماعی و قانونی را زیر پا می گذارند قطعاً ضمانت اجراهای قضایی و کیفری در انتظار مجرمین خواهد بود.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.