کد خبر : 48481
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲

تهدید اصلاح طلبان به شورش در آستانه انتخابات مجلس! و پاسخ کدخدایی به تهدید های اصلاحات

تهدید اصلاح طلبان به شورش در آستانه انتخابات مجلس! و  پاسخ کدخدایی به تهدید های اصلاحات

به نظر من آقای کدخدایی اشتباه می‌کند، این دوره باید فرش قرمز پهن کنند، چون در این دوره انتخابات پرشور، برای حفظ امنیت ملی ضروری است.

بهزاد نبوی:

شورای نگهبان باید برای اصلاح‌طلبان فرش قرمز پهن کند/ تهدید به ایجاد خطر امنیت ملی!

گچساران نیوز :بهزاد نبوی چهره شاخص اصلاح‌طلب و نماینده مجلس ششم و از محکومان جریان فتنه ۸۸ در گفتگو با خبرآنلاین گفته است که شورای نگهبان باید به خاطر پرشور شدن انتخابات برای اصلاح طلبان فرش قرمز پهن کند وگرنه انتخابات کم رونق امنیت ملی را به خطر می اندازد. باید دقت کرد که اظهارات نبوی از کدام جنس است؟ چرا که رهبرانقلاب هم بارها مردم را به حضور پرشور برای امنیت بیشتر کشور تشویق کرده اند اما نوع اظهارات این عنصر بدسابقه اصلاح طلب تهدید آمیز بوده و هدف گذاری آن یک باج گیری سیاسی برای تائید صلاحیت افراد مسئله دار و فتنه گران حاضر در جریان اصلاحات است که این موضوع را برای عوام «پرشور شدن انتخابات» نامگذاری می کنند. باید یادآور شد در سال ۸۸ و پس از برگزاری یکی از پرشور ترین انتخابات های عمر جمهوری اسلامی، اصلاح طلبان علی رغم حضور کاندیدای اصلی یعنی میرحسین موسوی اما به بهانه شکستی که در نتیجه انتخابات داشتند امنیت ملی ایران را برای حداقل هشت ماه به خطر انداختند و اتفاقا مجریان آن صحنه های خطرآفرین چهره هایی همچون خود بهزاد نبوی بودند. در نهایت خوش گمانی هم نمی توان دلسوزی برای جمهوری اسلامی را از افراد بدسابقه ای نظیر نبوی پذیرفت. خصوصا آنکه در سوی دیگر این سناریوی هماهنگ شده خاتمی نظام را تهدید به براندازی می کند. واضح تر آنکه از عاملان ناامنی کشور، توصیه برای امنیت کشور پذیرفته نیست و قطعا کاسه ای زیر نیم کاسه است.به گزارش گچساران نیوز بخش هایی از اظهارات نبوی را در ادامه خواهید خواند:طرف مقابل از خدا می‌خواهد که ما در انتخابات شرکت نکنیم؛ حالا بگوییم که ما به این شرط در انتخابات شرکت می‌کنیم که چنین یا چنان شود، قطعا نمی‌پذیرد. البته به نظر من آقای کدخدایی اشتباه می‌کند، این دوره باید فرش قرمز پهن کنند، چون در این دوره انتخابات پرشور، برای حفظ امنیت ملی ضروری است. با این فشارهایی که از خارج وارد می‌شود، اگر انتخابات پرشور نداشته باشیم، فشار به نظام و مردم خیلی زیادتر می‌شود.

در جایی از من پرسیدند که اگر رد صلاحیت اتفاق بیفتد چه می‌شود؟ پاسخ دادم من به این موارد کاری ندارم و بعضی‌ها به این حرفم ایراد گرفتند. مسأله من بالاتر از این حرف‌ها است. می‌گویم اگر در کشور انتخابات پرشور برگزار نشود، امنیت ملی به خطر می‌افتد. البته برای این که انتخابات پرشور برگزار شود، بخش مهمی از کار بر عهده حاکمیت است. حاکمیت باید شرایطی فراهم کند، تا انتخابات پرشور داشته باشیم. آقای کدخدایی باید بفهمد که در این دوره برای حضور مردم در انتخابات لازم است فرش قرمز پهن کند. باید بداند که این یک تصمیم شخصی ایشان و یا حتی شورای نگهبان نیست، بلکه تصمیم حاکمیت برای حفظ نظام، کشور و امنیت ملی است.

🔻پاسخ کدخدایی به تهدید های اصلاحات

سخنگوی شورای نگهبان :

تهدیدات و هجمه ها مانع اجرای مُر قانون توسط شورای نگهبان نمی شود

عباسعلی کدخدایی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص واکنش شورای نگهبان به تهدید اصلاح طلبان در رابطه با تحریم انتخابات گفت: شورای نگهبان نهادی است که باید وظایف قانونی خود را انجام دهد و آن چیزی که برای این نهاد اهمیت دارد اجرای مر قانون است نه تهدید افراد و هجمه های مختلف.

کدخدایی افزود: اگر کسی به طور واقعی شرایط قانونی را دارد این اطمینان را به آن فرد می دهیم که فارغ از تعلق خاطر به حزب دسته و یا گروهی که دارد در شورای نگهبان مشکلی نخواهد داشت چرا که شورای نگهبان یک باشگاه سیاسی نیست که بخواهد بر اساس خط کشی سیاسی اظهار نظر کند.

وی بیان داشت: این شورا فقط مجری قانون است و طبیعتا نیز در جهت انجام وظایف خود پاسخگو خواهد بود و در خصوص نگرانی افراد حاضر هستیم پرونده ها و مدارک را در اختیار فرد قرار داده و توضیحات لازم را ارائه کنیم.

سخنگوی شورای نگهبان در خصوص مصوبه تسهیل بدهی بدهکاران بانکی نیز گفت:  در این راستا ۳ ایراد ارسال شده به مجلس و به دلیل ۲ فوریتی بودن باید خارج از نوبت رسیدگی می شد و مصوبه ای هم مربوط اصلاح قانون اصل ۴۲ قانون اساسی در خصوص اموال نامشروع  بود که تا ماده ۱۰ مورد بررسی قرار گرفت و ادامه نیز در این هفته خواهد بود.

کدخدایی در باره بدهکاران بانکی نیز بیان داشت: در این زمینه نیز ۳ ایراد وارد بود چون بانک ها از جهت بخشودگی جرایم متضرر می شوند بانک ها معتقد بودند این بخشودگی ها را قبلا به عنوان سود به افراد پرداخته ایم لذا بانک ها باید خودشان عهده دار این مقوله باشند و ایراد شرعی نیز وارد بود که در قالب ۳ ایراد به مجلس ارسال شد

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.