طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸ | کد خبر : 46753 | نویسنده : گچساران نیوز |
 •   

  [ad_1] به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی آگاه پیش از ظهر امروز نشست شورای آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در استانداری برگزار شد.   مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: مرور جلسات قبل شورای آموزش و پرورش برای برنامه ریزی سال ۹۹_۹۸ را ارائه خواهیم داد، تامین مسکن فرهنگیان از پروژهای حمایتی […]

  [ad_1]

  به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی آگاه پیش از ظهر امروز نشست شورای آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در استانداری برگزار شد.

   

  مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: مرور جلسات قبل شورای آموزش و پرورش برای برنامه ریزی سال ۹۹_۹۸ را ارائه خواهیم داد، تامین مسکن فرهنگیان از پروژهای حمایتی در تاریخ سال ۹۳ که با نظر خواهی راه و شهرسازی وبنیاد مسکن به دو مصوبه رسیدیم که فرهنگیان از تسهیلات ۴۰ میلیونی با سود ۴ درصد بهره مند گردند و نامه نگاری آن انجام شده و اطلاع رسانی آن باید آنجا شده تا بتوان از ظرفیت های انجام شده استفاده ببرند و دومین مصوبه که جنبه عملیاتی داشته و در بحث تسهیلات گفتند که برای آنها مقدور است که همکاران فرهنگی به اداره کل راه و شهرسازی  در شهر باید مراجعه کرده و با سود ۹ درصد، ۴۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.

  فرماندار بویراحمد بیان کرد: در خصوص مصوبه اول مربوط به بازآفرینی شهری خدمت آقای شهردار ارجاع داده شده، و آنها می توانند زمین ها را در اختیار راه و شهرسازی قرار داده تا بتوانند تسهیلات ۴۰ میلیونی در اختیار آنها قرار دهند که دو مورد شامل روبه روی بیمارستان شهید بهشتی و قرنی برای ساخت وساز مسکن فرهنگیان زمین واگذاری شده است.

   

  شهردار یاسوج بیان کرد: زمین ها از طرف شهرداری باید به راه و شهرسازی اختصاص یافته و آنها برای واگذاری جهت دریافت وام ۴۰ میلیونی اقدام کنند.

  زارع پور: فرهنگیان که در حال پیگیری برای اساس پروانه هستند پنجاه درصد هزینه آن بخشید شود.

  مقدم: هرگونه تخفیفی توسط نهاد های بازرسی و نظارتی ممنوع است و باید نوشته شود پنجاه درصد پروانه ساخت دریافت شود که بعد از وارد شدن به صحن شورای شهر در رابطه با آن تصمیم گرفته خواهد شد.

  زارع پور؛ مصوبه سوم ، تاریخ شروع و پایان امتحانات نهایی که تاریخ شروع ۳۱ اردیبهشت ابلاغ شده است.

   

  دو دستور کار برای شورای آموزش و پروش استان مبنی بر بررسی مشکلات و چالش های آموزش و پرورش استثنایی استان و بررسی ساماندهی و سازماندهی نیروی انسانی در سال ۹۸ و ۹۹ مطرح است.

  زارع پور بیان کرد: در خصوص آموزش و پروش استثنایی دانش آموزان کم توان ذهنی، آسیب دیده بینایی، جسمی و حرکتی و اختلالات هویتی که توسط آموزش و پروش به آنها خدمت ارائه می شود؛ ۹۶۷ دانش آموز در این هفت طیف وجود دارد و در آغاز سال تحصیلی جدید دانش آموزانی که در این هفت گروه قرار می گیرند به مدارس استثنایی و کسانی که سالم هستند به مدارس عادی ثبت نام می شوند و کلیه دانش آموزان در بدو ورد به مدرسه باید در این سنجش قرار گرفته که سال های گذشته ۱۵ هزار نفر در طرح شرکت کردند و علاوه بر آن آموزش به دانش اموزان تلفیقی و فراگیر در کلاس های عادی توسط مربی یادگیری آنها را بر عهده می گیرد.

  وی افزود: تعداد مدارس استثنایی ۸۸ مدرسه، تعداد دانش آموزان ۹۶۸ و تعداد دانش آموزان تلفیقی و کل کارکان در آموزش و پروش استثنایی ۱۶ نفر و خدماتی ۱۶ نفر هستند.

   

  زارع پور ادامه داد: از جمله مشکلات آموزش و پروش استثنایی موضوع مکان بوده که باید تیپ خاص خود را داشته باشد و ۸ فضای آموزشی در یاسوج و در یک فضا در دیشموک که حالت استیجاری دارد، در گچساران ۴ مدرسه که دو مدرسه آن تخریبی است و در دهدشت و و سایر مدارس نیاز به تامین فضا دارند.

  وی افزود: کمبود فضای ورزشی برای کارکنان، سه فضای مناسب در سه شهرستان استان، کمبود تجهیزات آموزشی مانند گفتار درمانی، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، نبود وسیله نقلیه مناسب و کمبود نیروی تخصصی مانند مادر یار، شنوایی سنج و گفتار درمان از دیگر مشکلات مدارس استان است.

  مدیرکل نوسازی مدارس نیز گفت: در خصوص کودکان استثنایی کمبود فضای آموزشی مشهود است و تقریبا دو هفته پیش با یک خیر رایزنی صورت گرفت و در کلنگ زنی داشت و از او خواستیم در یاسوج نیز کلنگ زنی داشته باشد.

  کرمی بیان کرد: در خصوص عدم مناسب سازی فضای آموزشی تجهیزات مورد نیاز را به آموزش و پروش کل استان ارائه دهند تا نیاز های آنها به شکل تدریجی برآورده شود ، اعتبارات آموزش و پرورش کم بوده بنابراین لازم است برنامه و بودجه تلاشی برای تامین بودجه ها به کار گیرند.

  معاون سیاسی و امنیتی استاندار نیز در این نشست گفت: هرگاه مشکلات قشر استثنایی مطرح می شود مکدر خواهیم شد، از آموزش و پرورش انتظار می رود جلسات جداگانه خارج از شورای آموزش و پروش در استانداری داشته باشد.

  نظری بیان کرد:  به لحاظ اعتباری در بحث فضاهای آموزشی امکانات آنها کمتر است و در آموزش و پروش موضوع آموزش و پروش استثنایی را در اولویت قرار دهیم و تعداد ۵ مدرسه استثنایی باید مورد بررسی و مشکلات آنها برطرف شود.

  مدیر کل آموزش و پرورش اظهار کرد: پایین ترین نرخ دانش آموز نسبت به معلم را در رابطه با نیروی انسانی داریم، در استان به ازای هر دانش آموز یک معلم وجود دارد از یک جهت مناسب بود و از جهتی دیگر هزینه هایی دارد، در استان بحث توپوگرافی، مشکلات عبور و مرور و صعب العبور بودن از جمله مشکلات ماست.

   

  در حال تکمیل …

  downloadدانلود  [ad_2]

  لینک منبع

  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • امام جمعه گچساران :آزادگان سرافراز با رشادت و دلیری در دوران دفاع مقدس و با صبرو استقامت بی بدیل در دوران اسارت، دنیا را بهت زده کردند
 • سردار خرمدل :استاندار قسم جلاله یاد کرده که از آرای مردم حفاظت کند.  
 • امروزه به برکت خون شهدا و رشادت ایثارگران ایران اسلامی دارای قدرت، شکوه، عزمت و شوکت است و به بهترین نحو ممکن در مقابل تهدیدهای دشمنان مقابله به مثل می‌کند
 • ارسال نامه به دفتر رئیس محترم قوه قضائیه
 • تشییع با شکوه پیکر آمیر احمد تقوی دردهدشت + تصاویرو فیلم
 •  فرمانده سپاه گچساران درگذشت آمیراحمد تقوی را تسلیت گفت
 • پیام فرمانده و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح استان کهگلیویه و بویراحمد در پی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین آ میر احمد تقوی
 • پیام تسلیت رئیس دفترنظارت وبازرسی انتخابات استان کهگیلویه وبویراحمدبه مناسبت در گذشت عالم جلیل القدر آمیر احمد تقوی
 • یارامام و رهبری در استان کهگلیویه و بویراحمد به ملکوت اعلا پیوست
 • آقای تاجگردون چرا یکی از وابستگان به انگلستان ، عضو تشکیلات فراماسونری و از عاملان موثر در شهادت شیخ فضل الله نوری و سرکوب مشروطه طلبان حقیقی را به عنوان الگوی قوم لر دانسته اید ؟
 • پیام تبریک فرمانده سپاه ناحیه گچساران به مناسبت روز خبرنگار
 • آقای تاجگردون به مردم بگویید چه تفکری و چه کسانی در دولت، آفریننده تورم 50 درصدی، بیکاری و مشکلات معیشتی هستند ?
 • هفده مرداد روز خبرنگار را به همه خبرنگاران عزیز تبریک عرض می کنم.
 • هیچ کدام از ادارات حق استفاده از وسایل نقلیه خارج از وقت اداری و برای استفاده شخصی را ندارند.
 • تهدید اصلاح طلبان به شورش در آستانه انتخابات مجلس! و پاسخ کدخدایی به تهدید های اصلاحات
 • دلایل باورپذیر بودن یک نظرسنجی مهم/ راز افزایش محبوبیت ۱۳ درصدی رئیسی چیست؟
 • کسانی که بعنوان تقلب دروغین در انتخابات ۸۸ آرامش و آسایش مردم را سلب کردند وبه باورهای دینی و اعتقادی آنها توهین کردند حق ورود به مجلس را ندارند
 • داستان مبهم روشنفکری و هدایتخواهی در نشست اصولگرایان بویراحمد و دنا!
 • معامله گری شرط اساسی برای قرار گرفتن در گروه اکثریت شورای شهر/عده ای به جای کار کردن به دنبال تزریق نیرو به شهرداری هستند/از روز اول تکلیف ریاست چهارسال شورا مشخص شد/ماهیانه بالغ بر 4 میلیارد تومان دستمزد می دهیم+تصاویر
 • از فروش ماشین و ورشکستگی تا معرفی تولید زعفران به مردم استان/پشتکار مهمترین سرمایه برای یک کارآفرین موفق/تغییر مسیر تسهلات بانکی خیانت به تولید است+تصاویر